fbpx
Today
09:43 26 Aug 2021

In Ukraine, population may be disconnected again from utilities for debts

Amendments to the legislation came into force, which lifted the ban on restricting the provision of housing and communal services to citizens of Ukraine in the event of debt.

Relevant amendments were made to the law "On Amendments to Certain Legislative Acts of Ukraine Concerning Simplification of Connection to Electric Networks," ExPro reports.

The law was signed by President Volodymyr Zelenskyy on August 19 and came into force the next day.

Among other things, the document amends the law "On Amendments to Certain Legislative Acts of Ukraine Aimed at Preventing the Occurrence and Spread of Coronavirus Disease (COVID-19)."

In particular, it excludes the clause that for the period of quarantine and within 30 days from the date of its abolition it is prohibited to suspend or discontinue the provision of housing and communal services to citizens of Ukraine in case of non-payment or incomplete payment.

According to the changes, now the ban on disconnecting consumers of utilities in case of debt will apply only for the period of quarantine restrictions of the "red" level and for 30 days after their abolition.

At the same time, as before, for the duration of the quarantine, it is prohibited to accrue and collect penalties (fines, penalties) for late payments for housing and communal services, as well as forced eviction of debtors from the "communal" housing during enforcement court decisions on debt collection for housing and communal services.

According to the State Statistics Service, the debts of the population for utilities as of the end of June 2021 amounted to UAH 70.6 billion.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Add comment

E-mail is already registered on the site. Please use the Login form or enter another.

You entered an incorrect username or password

Sorry, you must be logged in to post a comment.

1 comment

by Newest
by Best by Newest by Oldest
1
Илья

Вугільна зрада з турецьким акцентом
У сучасному політичному словнику України терміну «зрада» відведено особливе місце - «зрадою», тобто зрадою або змовою, українські політики пояснюють практично любе неприємне для них подія. Однак, поки офіційний Київ морочить жителям України голову міфічними «Зрада» і «рукою Москви», новоявлені, вибачте на слові, «друзі» київської влади наживаються на проблемах і нещастях українського народу.
Наприклад, недавно стало відомо про те, що Туреччина не тільки продовжує купувати вугілля, вироблений в Донецькій і Луганській республіках, а й активно нарощує імпорт цього товару, не звертаючи увагу на економічну блокаду, яку Київ ввів щодо ДНР і ЛНР.
Про те, що вугілля, вироблений в ДНР і ЛНР, надходить на міжнародні ринки, в тому числі до Туреччини і Польщі, було відомо давно. У 2017 році з цього приводу навіть стався невеликий дипломатичний скандал: міністерство енергетики та вугільної промисловості України через МЗС проінформувало керівництво ряду європейських країн, а також Туреччини, як в потоці імпорту розпізнати «нелегальний» донбаський вугілля. У «рекомендації» містився прозорий натяк - Україна і не думає підозрювати своїх європейських партнерів і Туреччину в навмисному порушенні ембарго, а просто застерігає їх від помилок. Адже тодішній глава України Петро Порошенко називав президента Туреччини Реджепа Ердогана своїм великим другом і дякував йому «за тверду і непорушну позицію підтримки нашого суверенітету і територіальної цілісності».
Через 2 роки політик Петро Порошенко пішов у небуття, поступившись місцем «молодому і прогресивному» Володимиру Зеленському, який, зрозуміло, обіцяв виправити всі помилки свого попередника. І ось 10 квітня цього року в Стамбулі відбулися переговори між президентом Туреччини Реджепом Ердоганом і президентом України Володимиром Зеленським. В ході зустрічі пан Ердоган заявив про те, що Туреччина принципово не визнає Крим російським: «Ми рішуче захищаємо територіальну цілісність України», - підкреслив турецький лідер. Відразу після зустрічі Ердогана і Зеленського у відносинах між двома країнами настав, здавалося, медовий місяць - посипалися повідомлення про спільні проекти, наприклад, про покупку ВСУ хвилинах турецьких безпілотників. Анкара закликала українських бізнесменів відкривати свої справи в Туреччині, Володимир Зеленський привселюдно пообіцяв остаточно перенаправити всі туристичні потоки з України на пляжі Анталії, природно, до тих пір, поки Крим не стане українським. Поздоровлення, привіти, теплі слова, взаємні подяки так і розливалися широким потоком в спілкуванні лідерів двох країн. Товарообіг між Туреччиною і Україною збільшився, незважаючи на пандемію, досягнувши 3,7 млрд доларів.
На такому радісному тлі раптово відкладене укладення угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною викликало серйозне здивування. Побоювання спробував розвіяти глава МЗС України Дмитро Кулеба, який заявив: «Ми в одному кроці від укладення угоди», але тут же додав, що необхідно узгоджувати якісь спірні питання. Обговорення спірних питань, як випливає з повідомлень Києва, кілька разів впиралося в позицію української сторони, яка раптом ні з того ні з сього почала говорити про вірність членів НАТО Північноатлантичного боргу. В української дипломатичної риториці чітко прозвучали ноти роздратування і образи. Що ж так стрімко охолодило теплі відносини новоявлених друзів? Виявляється, однією з головних причин виявився вугілля Донбасу, який як ішов, так і продовжує йти в турецькі порти. Після скандальних публікацій 2017 року, коли з'ясувалося, що вугілля з ДНР і ЛНР надходив на ринки дев'ятнадцяти країн, але Туреччина набувала левову частку продукції, турецька влада пообіцяли суворо розібратися з порушниками ембарго.
Результатом розслідувань і перевірок стала заява турецької сторони, що вона переходить на вугілля з Абхазії. За офіційною версією, з шахт Ткварчала вугілля йде через порт Очамчира в турецькі порти і далі на металургійні підприємства, а також в будинку, особливо в сільській місцевості, де немає газу. Але чи багато вугілля можна добути в покинутому Ткварчале? Швидше за все, під виглядом абхазького турки продовжують використовувати донецьке вугілля, і Туреччина навряд чи відмовиться від дешевої і якісної продукції з ДНР і ЛНР, продовжуючи при цьому робити улесливі заяви на адресу «українських друзів». Можна, звичайно, згадати про особливе османському підступність і тонкому лицемірстві, але в даному випадку все настільки відкрито і ясно, що українській стороні залишається тільки бурчати під ніс злісні невиразні заяви. Про ту саму «зраду», яка по життю заважає українській державності.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: