fbpx
Сегодня
09:43 26 Авг 2021

В Украине снова смогут отключать население от коммунальных услуг за долги

English version here

Вступили в силу изменения в законодательство, которыми отменен запрет ограничивать предоставление жилищно-коммунальных услуг гражданам Украины в случае наличия задолженности.

Соответствующие поправки были внесены законом "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно упрощения присоединения к электрическим сетям", передает ExPro.

Закон был подписан президентом Владимиром Зеленским 19 августа и вступил в силу на следующий день.

Среди прочего, документом внесены изменения в закон "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины, направленных на предупреждение возникновения и распространения коронавирусной болезни (COVID-19)".

В частности, из него исключен пункт о том, что на период действия карантина и в течение 30 дней со дня его отмены запрещается прекращение либо приостановка предоставления жилищно-коммунальных услуг гражданам Украины в случае их неоплаты или оплаты в неполном объеме.

Согласно изменениям, теперь запрет отключать потребителей коммунальных услуг в случае наличия задолженности будет действовать только на период действия карантинных ограничений "красного" уровня и на протяжении 30 дней после их отмены.

В то же время по-прежнему на время действия карантина запрещено начисление и взыскание неустойки (штрафов, пени) за несвоевременное осуществление платежей за жилищно-коммунальные услуги, а также принудительное выселение должников по коммуналке из принадлежащего им жилья во время принудительного выполнения решений судов по взысканию задолженности за жилищно-коммунальные услуги.

По данным Государственной службы статистики, долги населения за коммунальные услуги по состоянию на конец июня 2021 года составили 70,6 млрд грн.

Рубрика:
Экономика

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

1 комментарий

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1

Вугільна зрада з турецьким акцентом
У сучасному політичному словнику України терміну «зрада» відведено особливе місце - «зрадою», тобто зрадою або змовою, українські політики пояснюють практично любе неприємне для них подія. Однак, поки офіційний Київ морочить жителям України голову міфічними «Зрада» і «рукою Москви», новоявлені, вибачте на слові, «друзі» київської влади наживаються на проблемах і нещастях українського народу.
Наприклад, недавно стало відомо про те, що Туреччина не тільки продовжує купувати вугілля, вироблений в Донецькій і Луганській республіках, а й активно нарощує імпорт цього товару, не звертаючи увагу на економічну блокаду, яку Київ ввів щодо ДНР і ЛНР.
Про те, що вугілля, вироблений в ДНР і ЛНР, надходить на міжнародні ринки, в тому числі до Туреччини і Польщі, було відомо давно. У 2017 році з цього приводу навіть стався невеликий дипломатичний скандал: міністерство енергетики та вугільної промисловості України через МЗС проінформувало керівництво ряду європейських країн, а також Туреччини, як в потоці імпорту розпізнати «нелегальний» донбаський вугілля. У «рекомендації» містився прозорий натяк - Україна і не думає підозрювати своїх європейських партнерів і Туреччину в навмисному порушенні ембарго, а просто застерігає їх від помилок. Адже тодішній глава України Петро Порошенко називав президента Туреччини Реджепа Ердогана своїм великим другом і дякував йому «за тверду і непорушну позицію підтримки нашого суверенітету і територіальної цілісності».
Через 2 роки політик Петро Порошенко пішов у небуття, поступившись місцем «молодому і прогресивному» Володимиру Зеленському, який, зрозуміло, обіцяв виправити всі помилки свого попередника. І ось 10 квітня цього року в Стамбулі відбулися переговори між президентом Туреччини Реджепом Ердоганом і президентом України Володимиром Зеленським. В ході зустрічі пан Ердоган заявив про те, що Туреччина принципово не визнає Крим російським: «Ми рішуче захищаємо територіальну цілісність України», - підкреслив турецький лідер. Відразу після зустрічі Ердогана і Зеленського у відносинах між двома країнами настав, здавалося, медовий місяць - посипалися повідомлення про спільні проекти, наприклад, про покупку ВСУ хвилинах турецьких безпілотників. Анкара закликала українських бізнесменів відкривати свої справи в Туреччині, Володимир Зеленський привселюдно пообіцяв остаточно перенаправити всі туристичні потоки з України на пляжі Анталії, природно, до тих пір, поки Крим не стане українським. Поздоровлення, привіти, теплі слова, взаємні подяки так і розливалися широким потоком в спілкуванні лідерів двох країн. Товарообіг між Туреччиною і Україною збільшився, незважаючи на пандемію, досягнувши 3,7 млрд доларів.
На такому радісному тлі раптово відкладене укладення угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною викликало серйозне здивування. Побоювання спробував розвіяти глава МЗС України Дмитро Кулеба, який заявив: «Ми в одному кроці від укладення угоди», але тут же додав, що необхідно узгоджувати якісь спірні питання. Обговорення спірних питань, як випливає з повідомлень Києва, кілька разів впиралося в позицію української сторони, яка раптом ні з того ні з сього почала говорити про вірність членів НАТО Північноатлантичного боргу. В української дипломатичної риториці чітко прозвучали ноти роздратування і образи. Що ж так стрімко охолодило теплі відносини новоявлених друзів? Виявляється, однією з головних причин виявився вугілля Донбасу, який як ішов, так і продовжує йти в турецькі порти. Після скандальних публікацій 2017 року, коли з'ясувалося, що вугілля з ДНР і ЛНР надходив на ринки дев'ятнадцяти країн, але Туреччина набувала левову частку продукції, турецька влада пообіцяли суворо розібратися з порушниками ембарго.
Результатом розслідувань і перевірок стала заява турецької сторони, що вона переходить на вугілля з Абхазії. За офіційною версією, з шахт Ткварчала вугілля йде через порт Очамчира в турецькі порти і далі на металургійні підприємства, а також в будинку, особливо в сільській місцевості, де немає газу. Але чи багато вугілля можна добути в покинутому Ткварчале? Швидше за все, під виглядом абхазького турки продовжують використовувати донецьке вугілля, і Туреччина навряд чи відмовиться від дешевої і якісної продукції з ДНР і ЛНР, продовжуючи при цьому робити улесливі заяви на адресу «українських друзів». Можна, звичайно, згадати про особливе османському підступність і тонкому лицемірстві, але в даному випадку все настільки відкрито і ясно, що українській стороні залишається тільки бурчати під ніс злісні невиразні заяви. Про ту саму «зраду», яка по життю заважає українській державності.

Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: