fbpx
Сьогодні
11:59 05 Гру 2023

Через блокування кордону з боку Польщі держбюджет України втратив 9,3 млрд грн

Фото: Фейсбук / Vasyl Zvarych

Державний бюджет України через страйк польських перевізників й блокування кордону втратив 9,3 мільярда гривень від недонадходження митних платежів.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в етері телемаратону, цитує Рубрика.

Він підкреслив, що страйк став потужним ударом для української економіки й експорту.

За даними Гетманцева, через відповідні пункти пропуску фіксується зменшення експорту на 40%. Також уряд має заяву від перевізників про втрати у 400 мільйонів євро тільки за перші два тижні блокади.

"А якщо говорити про бюджет, то за результатами листопада можемо чітко визначити, що бюджет втратив 9,3 мільярда гривень від недонадходження митних платежів. Це величезні гроші, які недоотримала армія і які конче нам сьогодні потрібні", — заявив Гетманцев.

За його словами, на сьогодні фіксується недовиконання плану по митниці на 19%, хоча у жовтні було перевиконання.

"Уряди цих країн (де перевізники блокують кордон — ред.) не повинні очікувати, поки ситуація стане критичною. Вони повинні зрозуміти, що ця ситуація б'є по них. Бо послаблюючи Україну, вони зміцнюють нашого спільного ворога і призводять до того, щоб він потужніше вдарив по їхніх же економіках", — зазначив голова Комітету.

Гетманцев додав, що "не треба гратися в політику", а треба виконувати європейський закон, який дозволяє вільний рух транспортних засобів по території ЄС.

Зазначимо, що причиною страйку польських перевізників стала "надмірна конкуренція" після ухвалення "транспортного безвізу" між Україною та країнами ЄС. Він звільнив українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС.

Що відомо про перекриття українсько-польського кордону

З 6 листопада польські перевізники розпочали страйк й заблокували низку КПП, серед яких:

  • "Ягодин – Дорогуськ";
  • "Краківець – Корчова";
  • "Рава-Руська – Гребене";
  • "Шегині – Медика".

Польський уряд не може в односторонньому випадку вплинути на угоду між Україною та Європейським союзом щодо лібералізації вантажних перевезень, попри те, що це є однією з вимог протестувальників.

Своєю чергою українська сторона створила штаб допомоги водіям, заблокованим на кордоні. За кожним із трьох пунктів закріплено координатора, який перебуває на постійному зв'язку.

Окрім того, польські фермери, які долучилися до блокади перевізників на кордоні з Україною, попри те, що спочатку планували блокувати перетин кордону до суботи, хочуть продовжити свій протест 24 години на добу до 3 січня.

Частина протестувальників 13 листопада зустрілася з представниками українського та польського урядів. Однак переговори не розв'язали проблему, і перевізники продовжили блокувати польсько-український кордон.

1 грудня Україна й Польща домовилися про часткове розблокування кордону.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: