fbpx
Сьогодні
15:59 01 Тра 2024

Рішення для відбудови: на Київщині замінили майже 15 тисяч вікон, пошкоджених унаслідок російських атак

Фото: Фейсбук / Руслан Кравченко - голова Київської ОДА

У Київській області завдяки благодійникам вже встановили 14,9 тисячі вікон у пошкоджених російськими окупантами будівлях.

Про це у Фейсбуці повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, передає Рубрика.

"Влітку минулого року на Київщині стартував масштабний проєкт із встановлення вікон на об'єктах, пошкоджених внаслідок повномасштабного вторгнення росіян. Загалом встановлено вже 14,9 тис. віконних конструкцій. Фонд GEM частково відновив майже 1123 об'єкти в Ірпені, Гостомелі, Вишневому, Софійській Борщагівці, Гатному, низці сіл Вишгородського, Білоцерківського, Бучанського району тощо", – написав Кравченко.

Він зауважив, що роботи тривають і найближчим часом будуть встановлені ще 997 конструкцій. Зокрема, на об'єктах у Білоцерківському, Вишгородському, Бучанському районах.

Київщина, вікна

Фото: Фейсбук / Руслан Кравченко – голова Київської ОДА

Заміна вікон відбувається у рамках віконної програми, яка створена американською організацією Global Empowerment Mission (GEM) у партнерстві з The Howard G. Buffett Foundation (HGBF).

Голова ОВА розповів, що під час першої зустрічі із засновником некомерційної організації GEM (Global Empowerment Mission) Майклом Каппоні він домовився, що загальна сума допомоги становитиме 1 млн дол. Саме на таку суму Фонд обіцяв встановити вікна. На сьогодні вона майже втричі перевищує домовленості – 2,8 млн дол.

"Допомога благодійників та міжнародних партнерів дозволяє економити колосальні кошти обласного бюджету та громад. І ми маємо змогу направляти фінанси на не менш важливі першочергові завдання із відновлення", підкреслив Кравченко.

Нагадаємо, "Рубрика" спробувала дізнатися, чи рахують на місцях вибиті вікна та чиїм коштом і зусиллями їх переважно відновлюють.

Загальної статистики не існує, проте з відповідей зрозуміло, що мешканцям у багатьох випадках варто не тільки оформлювати заявку на участь у програмі "єВідновлення", а й звертатися до місцевої влади, депутатів та благодійних організацій за одноразовою допомогою коштами чи матеріалами. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Вибиті вікна: що саме відбувається в регіонах, щоб допомогти мешканцям постраждалих будинків?"

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: