Фото: nus.org.ua
Про це перша леді поінформувала у Телеграмі, передає Рубрика.
У чому проблема?
Як зауважила Олена Зеленська, втрутитися з непроханими порадами та зауваженнями щодо галасу або надмірної активності в громадському місці – чи не найгірше, що можна зробити у взаємодії з будь-якими мамами й татами. А тим паче, коли йдеться про батьків дітей з інвалідністю: ви не можете знати напевно, проявом чого є така поведінка.
Яке рішення?
" Як коректно спілкуватися з різними людьми, зокрема з батьками, які виховують дітей з інвалідністю, розповідає оновлений розділ "Довідника безбар'єрності"", – зазначила Олена Зеленська.
Як це працює?
За словами першої леді, інвалідність дитини – це складно, однак це стан, у якому вона живе, і любити та піклуватися про дитину природно для батьків.
Водночас чи не найважче – боротись із соціальними бар'єрами та стигмою.
"Найперше фахівці радять ніколи не ставити під сумнів дії батьків, які зі своєю дитиною 24/7. Але й бажання підтримати треба висловлювати дуже обережно.
Рекомендують не драматизувати ситуацію, не жаліти родину та не розглядати з надмірною цікавістю. І звичайно, не вживати висловів на зразок: «Яка ж це кара небесна!», «Хрест на все життя», «Ви мало робите для дитини»", – зауважила Зеленська.
Дружина Президента нагадала, що більше про толерантне спілкування можна прочитати в "Довіднику безбар'єрності" – посібнику із сучасної етики взаємодії.
Довідка
Президент Володимир Зеленський 2020 року підписав указ "Про забезпечення створення безбар'єрного простору в Україні", ухвалено Національну стратегію безбар'єрності, План заходів із подолання бар'єрів, з'явилася Рада безбар'єрності при Кабінеті міністрів.
На основі запропонованого дружиною Президента бачення безбар'єрного суспільства великі компанії-працедавці об'єднались у спільноту "Бізнес без бар'єрів"; із громадськими організаціями було розроблено електронний "Довідник безбар'єрності" – перший посібник із коректного спілкування. Реалізовано також кілька інфраструктурних проєктів, щоб безбар'єрними ставали простори в громадах і культурних закладах.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що оновлений розділ "Довідника безбар'єрності" розповідає про те, як коректно взаємодіяти з людьми, які мають видимі травми обличчя.
Також Олена Зеленська розповіла, що сьомий епізод освітнього серіалу "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія" розповідає про спілкування і підтримку людей, які повернулися із полону.
Окрім того, повідомлялось, що у Полтаві активно тестують і просувають додаток, який дає шанс на просте й зрозуміле спілкування дітям, які мають проблеми з мовленням. Як він працює читайте у тексті "Рубрики" "TippyTalk: як працює додаток, через який можуть спілкуватись ті, хто не може говорити".
Несподівану знахідку зробив автономний підводний апарат під час випробувань у шотландському озері Лох-Несс, виявивши камеру,… Читати більше
3 квітня президент України Володимир Зеленський окрім Чернігівської області, відвідав і Сумський напрямок: поспілкувався з… Читати більше
У М’янмі через понад п’ять днів після руйнівного землетрусу, що стався 28 березня, з-під уламків… Читати більше
Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) передало в управління приватному підприємству "Марінекс" 10… Читати більше
На столичному ВДНГ з’явився унікальний "Сад кохання", який став не лише новим елементом зеленого простору,… Читати більше
Україні вдалося розв'язати деякі проблеми нестачі солдатів для оборони від російського вторгнення. Зокрема, цьому посприяло… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.