fbpx
Сьогодні
22:35 14 Бер 2025

Довідник безбар’єрності оновлено: зявились настанови для коректної поведінки з людьми з травмами обличчя

Фото: ОП

Оновлений розділ "Довідника безбар'єрності" розповідає про те, як коректно взаємодіяти з людьми, які мають видимі травми обличчя.

Про це у Телеграмі повідомила перша леді Олена Зеленська, передає Рубрика.

У чому проблема?

Як зазначає дружина президента, війна лишає відбитки на кожному. Психологічні можна помітити не одразу, а от фізичні не завжди сховаєш від сторонніх.

Глибокі шрами, сліди опіків та інші ушкодження завжди привертають увагу.

Яке рішення?

А оновлений розділ "Довідника безбар'єрності" розповідає про те, як коректно взаємодіяти з людьми, які мають видимі травми обличчя.

"Про те, як коректно взаємодіяти з різними людьми, зокрема й зі співрозмовниками, які мають видимі травми обличчя, розповідає оновлений розділ "Довідника безбар'єрності"", – зазначила Олена Зеленська.

Як це працює?

Перша леді наголосила, що одна з основних рекомендацій – контролювати свої емоції.

"Несподівані реакції розгубленості чи співчуття можуть бути дуже незручними для співрозмовника. Тому важливо не давати таким емоціям проявлятися у вашій поведінці. Якщо ненавмисно затримали погляд, краще одразу перевести його на іншу частину обличчя або на руки.

Але якщо людина помітила, що ви її роздивляєтеся, треба вибачитися та пояснити: "Не було наміру вас образити" або "Це новий досвід для мене"", – роз'яснила Зеленська.

За її словами, спокійний тон спілкування та дотримання природної дистанції сприяють комфортній атмосфері. А відкрита поза – сигнал доброзичливості та зацікавленості – допоможе підтримати довіру.

Довідка

Президент Володимир Зеленський 2020 року підписав указ "Про забезпечення створення безбар'єрного простору в Україні", ухвалено Національну стратегію безбар'єрності, План заходів із подолання бар'єрів, з'явилася Рада безбар'єрності при Кабінеті міністрів.

На основі запропонованого дружиною Президента бачення безбар'єрного суспільства великі компанії-працедавці об'єднались у спільноту "Бізнес без бар'єрів"; із громадськими організаціями було розроблено електронний "Довідник безбар'єрності" – перший посібник із коректного спілкування. Реалізовано також кілька інфраструктурних проєктів, щоб безбар'єрними ставали простори в громадах і культурних закладах.

Нагадаємо, Олена Зеленська розповіла, що сьомий епізод освітнього серіалу "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія" розповідає про спілкування і підтримку людей, які повернулися із полону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: