fbpx
Сьогодні
20:57 01 Лют 2024

Кабінет Міністрів погодив проведення оборонних закупівель через систему Prozorro: навіщо це рішення

1 лютого під час засідання Кабінет Міністрів підтримав постанову Міністерства економіки, яка дозволяє проводити оборонні закупівлі через систему Prozorro.

Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт Урядового кварталу.

У чому проблема?

Український ринок з виробництва безпілотників активно розвивається; наразі в країні понад 100 компаній виготовляють дрони.

Окрім того, як прем'єр наголосив, питання обороноздатності та забезпечення армії визначено пріоритетом номер один. Цього року сотні мільярдів гривень будуть направлені на те, щоб українські військові мали все необхідне.

Однак не всі постачальники дронів мали можливість швидкого доступу до державних закупівель Міноборони.

Яке рішення?

1 лютого під час засідання Кабінет Міністрів підтримав постанову Міністерства економіки, яка дозволяє проводити оборонні закупівлі через систему Prozorro.

Як це працює?

Як зазначив очільник уряду Денис Шмигаль, таким чином можна вирішити одразу кілька завдань:

  • Перше – гарантуємо безперервність, стійкість та керованість постачання нашої армії усім необхідним.
  • Друге – встановлюємо прозоре ціноутворення, коли держава не переплачує, а бізнес отримує прибуток.
  • Третє – встановлюємо запобіжники витоку інформації, яка несе безпекові ризики.

Своєю чергою міністр цифрової трансформації Михайло Федоров додав, що постанова надає постачальникам масових дронів іноземних виробників, як-от Mavic, Autel та Matrice, умови для доступу до державних контрактів, і за рахунок конкуренції можна буде знизити вартість.

"Розуміємо чутливість інформації, тому строки та місця поставок закриті для широкого загалу — і недоступні росіянам", – наголосив очільник міністерства.

Як працюватиме система

  • Замовник, який хоче придбати дрон та виставляє на Prozorro оголошення-рамку з описом необхідного безпілотника.
  • У цій рамці реєструються продавці.
  • Потім вони отримують інформацію про строки, місце доставки та інші дані, необхідні для закупівлі.
  • Далі буде аукціон, а переможе той продавець, який надасть найвигіднішу пропозицію.

Окрім цього, уряд також затвердив документ про дерегуляцію виробництва боєприпасів. Цей проєкт запустили влітку минулого року.

"Для цього уряд розширив коло потенційних виробників, усунув бюрократію, створив чіткі алгоритми – від розроблення до прийому в експлуатацію. За пів року зареєстровано понад 10 виробників, допущено до експлуатації понад 20 зразків боєприпасів, ще 30 перебувають на різних стадіях випробування", – повідомив Шмигаль.

Ще одне рішення Кабміну стосується ціноутворення на виробництво БпЛА. За словами прем'єр-міністра, виробники безпілотників тепер будуть надавати уточнення розрахунків ціни в бік зменшення, якщо прибуток перевищує 25%.

"Це дасть змогу усунути потенційні ризики переплати, нецільове використання коштів при здійсненні державних закупівель безпілотників. Адже держава зацікавлена в чесних і прозорих контрактах", – наголосив Шмигаль.

Виробництво озброєння в Україні

Нагадаємо, Україна з початку повномасштабного вторгнення значно збільшує виробництво власного озброєння.

У наступному році в Україні планують суттєво наростити виробництво різного виду озброєнь: пріоритетом будуть ракети та боєприпаси для засобів протиповітряної оборони.

Раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що український ринок з виробництва безпілотників активно розвивається; наразі в країні понад 100 компаній виготовляють дрони.

Окрім того, зі слів міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна, Україна налагодила серійне виробництво вітчизняного аналога "Шахедів". За місяць вдається виготовити десятки таких дронів.

Зокрема, президент Володимир Зеленський заявляв, що цього року планується виготовити та передати нашим захисникам мільйон дронів. Це стосується лише FPV-дронів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: