Photo: European Union
Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв'ю NV.
"Ну, знову ж таки… Ми не можемо дозволити собі розкіш вистрілювати з води будь-яку ідею. Нам потрібно, щоб усі ці ідеї були на столі, а потім, коли буде укладена мирна угода, ми зможемо дуже чітко оцінити, яким є найкращий шлях вперед", підкреслив очільник Альянсу.
З його слів, у НАТО немає власних червоних ліній у перемовинах щодо припинення війни між Україною та росією, тому що Альянс не є частиною цього процесу.
"Але, звичайно, загалом, ми хочемо, щоб Україна була гордою суверенною державою, яка рухається вперед. Це те, чого ми всі хочемо. Це має бути справедливий і тривалий мир. Путін ніколи не повинен спробувати зробити це знову", – зазначив генсек НАТО.
Зауважимо, що на початку березня прем'єрка Італії Джорджа Мелоні виступила з ініціативою поширити дію 5-ї статті Північноатлантичного договору на Україну без її офіційного вступу до НАТО. Мелоні вважає, що це забезпечить довготривалу та ефективну безпеку для України.
"Поширення на Україну того ж захисту, який мають країни НАТО, безумовно, було б набагато ефективнішим, хоча це було б чимось відмінним від членства в НАТО.
Я думаю, що це було б стабільною, тривалою, ефективною гарантією безпеки, значно кращою, ніж деякі з пропозицій, які я бачу", – зазначила прем'єр-міністерка Італії.
Зазначимо, що принцип колективної оборони посідає центральне місце в основоположному договорі НАТО. Колективна оборона означає, що напад на одного з членів НАТО розглядатиметься як напад на всіх членів НАТО.
Принцип колективної оборони закріплений у статті 5 Північноатлантичного договору. Вперше і єдиний раз за свою історію НАТО застосувала статтю 5 після терористичних актів, скоєних 11 вересня 2001 року проти США.
Останні події щодо членства України в НАТО
Раніше Рубрика повідомляла, що обраний президент США Дональд Трамп висловив свою позицію щодо перспектив членства НАТО для України. Він зазначив, що це завжди було "великою частиною проблеми" для росії. Він дорікав своєму попередникові Джо Байдену за його підтримку приєднання України до НАТО.
Своєю чергою генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що у Північноатлантичному Альянсі ніколи не обіцяли, що мирні перемовини щодо війни між Україною та російською федерацією завершаться для України членством в Альянсі.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна ніколи юридично не визнає свої окуповані землі як територію російської федерації. Водночас країна готова обговорювати дипломатичне повернення земель, якщо буде перебувати в НАТО.
Глава держави також зазначав, що якщо Україна не стане членом Північноатлантичного альянсу, то необхідно "будувати своє НАТО".
Центр Бендукідзе вже третій рік поспіль організовує в Україні Економічну Олімпіаду — міжнародне змагання для… Читати більше
13-річного підлітка Кирила Ілляшенка, який рятував сумчан під час ворожого ракетного обстрілу, нагородили Почесною відзнакою… Читати більше
Національна премія Global Teacher Prize Ukraine у партнерстві з Tokarev Foundation оголошує про запуск спеціальної… Читати більше
У Хмельницькому виявили тіло курсанта Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького з… Читати більше
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил України дистанційно керовану самохідну… Читати більше
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга у середу, 17 квітня, оголосив про початок міжнародної великодньої кампанії… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.