Фото: Департамент культури і туризму ТОВА
Про це повідомили на Фейсбук-сторінці обласного департаменту культури і туризму, передає Рубрика.
Так, до переліку нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини внесли елемент "Кривулька – лемківська жіноча нагрудна прикраса: орнаментальні традиції та технологія виготовлення".
Фото: Департамент культури і туризму ТОВА
"Рішенням обласної комісії з формування відповідного переліку до нього внесено елемент "Кривулька – лемківська жіноча нагрудна прикраса: орнаментальні традиції та технологія виготовлення"", — йдеться у повідомленні.
Фото: Департамент культури і туризму ТОВА
Фото: Департамент культури і туризму ТОВА
Кривулька — це широкий заокруглений комір з бісеру, який прикриває шию, плечі й груди жінки. Така прикраса виплітається із дрібних кольорових намистинок бісеру на волосяній або шовковій основі.
Фото: Департамент культури і туризму ТОВА
Також у дописі зазначили, що орнамент лемківських кривульок великий та відносно нескладний:
"У колориті — насичений та контрастний з перевагою червоного — оберегового кольору, який добре гармоніює із вишивками сорочок.
На Тернопільщині носіями цієї традиції є представники багаточисельної лемківської спільноти, які оселилися тут після примусової депортації з їхніх рідних земель у 1944-1947 роках".
Фото: Департамент культури і туризму ТОВА
У департаменті культури й туризму Тернопільської ОВА зазначили, що попри депортацію, яка розкинула лемків по всьому світу та асимілятивні процеси, традиція виготовлення та носіння лемківської жіночої нагрудної прикраси збереглася і її передають з покоління в покоління.
Фото: Департамент культури і туризму ТОВА
Нагадаємо, до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини внесли вишиту сокальську сорочку. Вона стала десятим елементом зі Львівщини.
Нині Мінкульт вніс до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України вже понад 100 елементів, серед яких є й ті, що стосуються новорічного циклу святкувань і кримськотатарської культури.
Раніше, у червні, до переліку нематеріальної спадщини України внесли танець "Сербен", який виконують місцеві жителі села Чортовець на Івано-Франківщині.
Також "Рубрика" розповідала, що на Сумщині вдихають нове життя у ремесло, яке ризикувало опинитися серед втрачених. Як саме, чтайте докладніше в нашому матеріалі " "Вишиймо стежку між поколіннями", — як на Сумщині відновлюють килимову вишивку та єднають покоління".
Російські загарбники атакували дроном автомобіль із гуманітарним хлібом у Дудчанах, що у Херсонській області. Про… Читати більше
Для створення комфортних умов для пішоходів у Києві світлофорні об’єкти обладнують новим типом кнопок, поєднаними… Читати більше
13 квітня у Львові на площі Ринок відбувся вже шостий Ярмарок ветеранського бізнесу. 28 підприємств… Читати більше
У Чорноморську, що на Одещині, до дня міста встановили кулінарний рекорд України. На центральній площі… Читати більше
На Прикарпатті у Галицький НПП після 15 років на гніздування повернулись червонокнижні косарі білі. Науковці… Читати більше
Двоє учнів 10 класу Луцького ліцею №9 — Василь Капітан та Олег Павлик — увійшли… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.