Фото: Міноборони
Про це повідомляє Міноборони, інформує Рубрика.
Зокрема, проєкт "Центри відновлення та здоров'я" передбачає створення мережі сучасних військово-медичних центрів реабілітації та ментального здоров'я.
"У 2024 році десятки тисяч військових зверталися по психологічну допомогу та проходили реабілітацію, але реальна потреба в таких послугах у рази більша. Система військових госпіталів в Україні не розрахована на таке навантаження. Тому Міноборони запускає масштабний проєкт створення мережі військово-медичних центрів реабілітації та ментального здоров'я.
До кінця 2025 року Міноборони створить чотири міжрегіональні реабілітаційні центри, які зможуть одночасно приймати до 1 730 військових", – зазначив Мельник.
Програма реабілітації включатиме:
Також на онлайн-платформах "Резерв+" та "Армія+" буде запущено серію навчальних курсів для медичних працівників – для ефективної роботи з військовими, які мають ПТСР.
Проєкт "Пакунок пораненого" – це структурована система натуральної допомоги для всіх військовослужбовців, які зазнали поранень. Комплект міститиме 30 найменувань, зокрема, адаптивний одяг і засоби особистої гігієни, необхідні на етапі стабілізації та подальшого лікування.
"Центри відновлення та здоров'я нададуть можливість військовим швидше проходити лікування та реабілітацію, а "Пакунок пораненого" забезпечить наших захисників необхідними речами з перших днів госпіталізації. Ми також посилено працюватимемо над забезпеченням безбар'єрного простору в усіх медичних закладах Міноборони.
Це дасть змогу нашим захисникам та захисницям отримувати якісне лікування та користуватися всіма послугами без обмежень", – наголосив Мельник.
Обидва проєкти є частиною Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору та реальним внеском у розбудову сильної, сучасної та людяної системи військової медицини.
А наразі, по всій Україні вже працює тисяча фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Нагадаємо, на Львівщині, у Великому Любені, відкрили перший в Україні інтегрований простір для реабілітації ветеранів загальною площею 2 тис. 100 кв.м.
А першу в області команду з адаптивного спорту представили на Закарпатті. До неї входять ветерани російсько-української війни, що зазнали важких поранень на фронті.
Також Українська асоціація футболу (УАФ) презентувала новий соціальний проєкт під назвою "Ліга Дужих", створений для того, щоб залучити людей з ампутованими кінцівками або порушенням функції однієї з кінцівок до футболу.
Минулої доби, 30 березня, на фронті загалом відбулося 171 бойове зіткнення Сил оборони з російськими… Читати більше
Американський президент Дональд Трамп заявив, що глава української держави Володимир Зеленський хоче вийти з угоди… Читати більше
У ніч на 31 березня російські загарбники атакували Харків безпілотниками. Зранку, ворог знову скоїв атаку,… Читати більше
У Київській області 7-річний Гордій Червінський встановив рекорд України з плавання. Хлопчик із синдромом Дауна… Читати більше
росія у відповідь на пропозицію припинення вогню щодня атакує Україну дронами, бомбами, артилерією та балістикою.… Читати більше
У Великій Британії, у графстві Кент, відкрили Центр порятунку левів для утримання тварин, евакуйованих з… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.