У карпатському селі Кваси безкоштовно роздають козенят: як це допоможе громаді

У карпатському селі Кваси екоферма "Розенталь" роздає на безоплатній основі мешканцям села кіз та козликів. Завдяки цьому мешканці отримають домашнє молоко і можливість заробітку, а громада — розвиток поголівʼя племінних тварин та домашніх господарств.

Про це повідомляє "Рубрика".

У чому проблема?

У гірських селах Карпат можливості для заробітку обмежені, а утримання власного господарства потребує значних вкладень. Багато родин хотіли б розводити худобу, аби не тільки мати свіжі екологічні продукти на своєму столі, а й заробляти, але не можуть дозволити собі купити племінних тварин.

Яке рішення?

Еко-ферма "Розенталь" у селі Кваси Рахівського району Закарпатської області знайшла рішення: вона безкоштовно передає козенят місцевим жителям, допомагаючи їм розвивати власне господарство. Це не просто благодійність — така ініціатива зміцнює місцеву економіку, розширює племінне поголів'я та підтримує традиційне фермерство.

Як це працює?

Коли бізнес і громада діють разом — виграють усі

Екоферма "Розенталь" розпочала свою діяльність весною 2019 року як невелика локальна сироварня. Її назва походить від єврейської родини Розенталь, яка на початку ХХ століття заснувала у Квасах два пансіонати та водолікарню, відому навіть за межами країни. Сьогодні у господарстві виробляють більше 20 видів сирів — витримані тверді, молоді та йогуртові сири з молока корів, кіз та овець, які випасаються на просторих карпатських полонинах. За словами власника екоферми Олександра Шаталова, саме вільний випас дає унікальну сировину з високою жирністю, що ідеально підходить для сироваріння.

На території екоферми є скульптура найвищої металевої кози в Європі (7 метрів). Її встановили як присвяту найстаршій і найголовнішій козі в стаді, адже в кіз панує матріархат. Фото: Екоферма "Розенталь"карп

"З самого початку ми ставили за мету підтримку сімейних домогосподарств у нашій громаді", — говорить Олександр Шаталов.

Так, у 2022 році тут запустили мобільний пункт прийому та охолодження молока, що дозволило підприємству щоденно переробляти близько тонни коров'ячого молока від 113 сімей Ясінянської громади. Крім того, у 2023 році почали відновлювати сироварню на полонині Менчул, яка існувала ще 100 років тому.

Цьогоріч, щоби підтримати місцевих жителів, "Розенталь" запустила унікальну ініціативу — екоферма безкоштовно роздає племінних козенят місцевим жителям. Таким чином хочуть розвивати у громаді сімейні домогосподарства та фермерство, покращити поголів'я племінних тварин та збільшити виробництво молока. 

Хто може скористатися пропозицією?

Племінне козеня. Фото: Екоферма "Розенталь"

Стати учасниками акції можуть мешканці Ясінянської громади, які хочуть розпочати чи розширити власне господарство. 

"Це можливість збільшити надої молока, виробляти власні сири або продавати сировину нам та отримувати стабільний прибуток. Таким чином люди отримують додатковий дохід, а фермерство в регіоні розвивається природним шляхом", — говорить Олександр Шаталов.

Ферма роздає безкоштовно козликів і кізочок віком від одного до двох тижнів. Умови безкоштовної передачі включають 

  • співбесіду зі спеціалістами ферми, 
  • наявність місця для утримання та випасу,
  • а також підписання угоди про співпрацю по здачі молока на сироварню "Розенталь" у майбутньому.

Важливо, що кізок передають виключно для утримання, а не для забою, та з умовою відповідального догляду. Тих, хто раніше не займався козами, команда ферми обіцяє проконсультувати, навчити основ догляду та допомогти їм з адаптацією тварин у господарстві.

А відповіді на додаткові питання щодо грантової програми, придбання кізок або утримання їх, можна отримати за телефоном: +380 97 831 26 97

Бриндзарня на фермі. Фото: Екоферма "Розенталь"

"Цей проєкт — крок до збереження та розвитку традицій гірського фермерства. Я хочу, щоб наша громада розвивалася за європейськими стандартами, де підтримують малі фермерські господарства, а не великі промислові. Саме за сімейними малими фермерськими господарствами бачу майбутнє нашої громади", — коментує Олександр Шаталов. 

Ще більше корисних рішень!

На території ферми. Фото: Екоферма "Розенталь"

Роздача козенят — не єдина соціальна ініціатива екоферми "Розенталь". Тут людям також дають саджанці яблунь для розвитку гірського садівництва. Крім того, восени всі мешканці громади можуть здати яблука для виробництва соків і сидрів та отримати за це винагороду. 

Свіжі дописи

  • Новини

Генштаб: на фронті за минулу добу понад третину боєзіткнень відбулося на Покровському напрямку

Минулої доби, 30 березня, на фронті загалом відбулося 171 бойове зіткнення Сил оборони з російськими… Читати більше

Monday March 31st, 2025
  • Новини

Трамп заявив, що відмова Зеленського від угоди щодо копалин викличе серйозні наслідки

Американський президент Дональд Трамп  заявив, що глава української держави Володимир Зеленський хоче вийти з угоди… Читати більше

Monday March 31st, 2025
  • Новини

Шість влучань в Київському районі: ворог атакував Харків ударними дронами

У ніч на 31 березня російські загарбники атакували Харків безпілотниками. Зранку, ворог знову скоїв атаку,… Читати більше

Monday March 31st, 2025
  • Новини

На Київщині 7-річний хлопчик із синдромом Дауна встановив рекорд України з плавання

У Київській області 7-річний Гордій Червінський встановив рекорд України з плавання. Хлопчик із синдромом Дауна… Читати більше

Sunday March 30th, 2025
  • Новини

У відповідь на пропозицію перемир’я росія щодня атакує Україну, – Зеленський

росія у відповідь на пропозицію припинення вогню щодня атакує Україну дронами, бомбами, артилерією та балістикою.… Читати більше

Sunday March 30th, 2025
  • Новини

У Британії відкрили Центр порятунку левів для евакуйованих тварин з України

У Великій Британії, у графстві Кент, відкрили Центр порятунку левів для утримання тварин, евакуйованих з… Читати більше

Sunday March 30th, 2025