Фото: Іван Герасименко
Про це повідомила дослідниця архітектури Ельміра Еттінгер.
Зазначається, що це вже не перша зустріч небайдужих киян. Минулого разу їм не вдалося очистити всі мозаїки.
А цього разу вони додатково вирішили використовувати окріп для змиття клею за порадою художниці Інги Леві. З ним клей дійсно змивається легше, тож цього разу вдалося очистити всі мозаїки. На це пішло 6 годин.
Фото: Іван Герасименко
Фото: Іван Герасименко
Фото: Іван Герасименко
Фото: Іван Герасименко
Варто зауважити, що 11 мозаїчних панно на теми науки і карпатських пасторалей створили у 1969-1970 відомі українські монументалісти Анатолій Гайдамака, Лариса Міщенко та Олександр Міловзоров. Їм вже понад 50 років.
Твори збереглися у чудовому стані, однак регулярно потерпають від дій орендарів приміщень на перших поверхах будинків №24 і 28. їх затуляють прибудовами, навісними дашками та вивісками, встановлюють на них кондиціонери.
У 2020 році підприємці розширили вхід, знищивши частину панно.
Зауважимо, що українські мозаїки радянської доби демонтують і руйнують. Це чинить ворог, окупуючи й обстрілюючи українські міста і села. Але це роблять і самі українці, бо частиною суспільства ці пам'ятки сприймаються суто як частина радянської пропаганди. Більшість таких пам'яток не мають охоронного статусу, тож їх руйнують і з побутових причин — під час ремонту, утеплення фасадів тощо.
Наприклад, ворог знищив мозаїки "Дерево життя" та "Боривітер", створені Аллою Горською та іншими митцями в Маріуполі, Льодовий палац з величезними мозаїчними панно в Сіверськодонецьку. Під Черніговом у березні 2022-го був повністю знищений аеропорт, на якому були мозаїчні панно відомого художника Володимира Зінченка. Через підрив окупантами Каховського водосховища затоплені вітражі та декоративні панно, якими були оздоблені будівлі 50-х років у Новій Каховці.
Ще 27 липня 2023 року запрацював Закон про деколонізацію, який мав покласти край безладу з руйнуванням пам'яток радянського періоду. Ті, що справді мають лише пропагандистський сенс, демонтують, а тим, що мають мистецьку цінність, повинні дати спокій. "Рубрика" з'ясовувала, у якій ситуації опиняться мозаїчні панно і як їх тим часом намагаються зберегти громадські активісти. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Самобутні, але незахищені: як Україна руйнує та зберігає мозаїчні панно радянського періоду".
У Харкові кількість постраждалих через атаку ворожих безпілотників збільшилась до 19, серед них - двоє… Читати більше
У Львові стартував проєкт перекваліфікації для ветеранів/ок та учасників/ць бойових дій: вони можуть безкоштовно спробувати… Читати більше
Гурт Ziferblat, який цьогоріч представлятиме Україну на «Євробаченні» у Швейцарії, виступить у першому півфіналі під… Читати більше
російську федерацію треба примусити до миру. Ігнорувати сотні "Шахедів" щоночі неможливо, необхідна реакція США і… Читати більше
У Гамбурзькій мистецькій галереї (Hamburger Kunsthalle), яка є популярним музеєм у Північній Німеччині, на початку… Читати більше
Ввечері, 29 березня, у Харкові пролунали декілька звуків вибухів. Ворог атакує місто "Шахедами". Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.