Фото: Офіс Президента
Про це заявив Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні, цитує Рубрика.
Глава української держави наголосив, що те, як росія буде себе вести найближчими днями, покаже багато чого, якщо не все.
"Якщо знову повітряні тривоги, якщо знову військова активність у Чорному морі, якщо знову російські маніпуляції та погрози, то треба буде вживати нових заходів – саме проти Москви", – заявив Зеленський.
Президент наголосив, що дипломатія повинна працювати.
"Ми з українського боку робимо все для цього. Я хочу подякувати всім, хто нам допомагає. Дякую Америці за те, що команди наші працюють конструктивно й результативно. Результат потрібен від росії. Ми їм не віримо. Реально світ росії не вірить. І вони повинні довести, що вони готові закінчити війну й готові не брехати світу, не брехати Трампу, не брехати Америці", – заявив Зеленський.
Президент також заявив, що якщо російська сторона не виконає досягнуту домовленість про безпеку судноплавства у Чорному морі, то отримає лише нові санкції:
"Якщо не спрацює ще й ця домовленість, якщо росіяни не виконають умов сьогоднішніх домовленостей і спробують знову тиснути на Америку, на Європу, на Україну, то відповідь, вважаю я, має бути одна: точно нові санкції, точно більше тиску".
Глава держави нагадав, що з самого початку перемовин американська сторона запропонувала безумовне припинення вогню.
"Я хочу нагадати, що ще з 11 березня на столі пропозиція Америки щодо повного й безумовного припинення вогню – усюди, а не тільки щодо енергетики та в Чорному морі. Саме Росія на це не погодилася. Саме російська позиція затягує цю війну. Тоді, коли Путін не сказав «так» безумовному припиненню вогню, нових санкцій проти Росії не було. Зараз Москва щось там вимагає щодо зняття частини санкцій, хоча три роки розповідає, що санкції їм нібито не страшні й навіть корисні", – додав Зеленський.
Як повідомлялося, у Кремлі заявили, що домовленість про безпеку судноплавства у Чорному морі набуде чинності лише після зняття частини обмежень проти росії.
Перед цим Білий дім опублікував заяву про підсумки переговорів американської та української делегацій у Ер-Ріяді (Саудівська Аравія). У ній йдеться, що Сполучені Штати й Україна домовилися про безпечне судноплавство, унеможливлення застосування сили й запобігання використанню комерційних суден у військових цілях у Чорному морі.
Також США й Україна домовилися розробити заходи щодо реалізації домовленостей між Президентами Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським про заборону ударів по енергетичних об'єктах росії та України.
Процес підбору працівників — це не задача виключно команди рекрутингу, але й замовників. Перш ніж… Читати більше
У столиці Франції розпочалася зустріч лідерів держав, на якій обговорюватимуть підтримку України у стримуванні російської… Читати більше
У Національній академії внутрішніх справ відбувся тренінг для психологів і вихователів закладів освіти системи МВС.… Читати більше
Ще трьох українських дітей вдалося повернути минулого тижня в рамках ініціативи Президента України Bring Kids… Читати більше
Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України гурт "Антитіла" передав багатоцільовий катер Т12, 10,4 млн грн… Читати більше
У зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" найгарячішими залишаються Торецький та Покровський напрямки. В атаках… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.