fbpx
Сьогодні
25/04/2019
22:52
курси валют
$26,30/26,75
29,30/30,00
Спецпроект
18:17 02 Вер 2018

Освітня програма: публічне адміністрування для молоді громад

«Рубрика», як інформаційний партнер премії Social Project Awards, публікує тексти конкурсантів про свої соціальні проекти

Автор: Ірина Масло

Протягом шести місяців тривала освітня програма «Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики» направлена на підготовку фахівців, які працюють з молоддю в об’єднаних громадах заходу України.

В її рамках лідери і працівники місцевих рад із об’єднаних громад заходу України, які працюють з молоддю, протягом 3-х сесій навчались ефективно працювати з молоддю і для молоді. Програма складалася зі 100 академічних годин та 100 дистанційних і поєднувала у собі тренінги та класичне академічне навчання.  Між сесіями учасники проводили проекти у своїх громадах та тренінги для молоді.

Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики

«Ми часто їздимо громадами і бачимо реальний стан молоді. З одного боку децентралізація дає більше ресурсів об’єднаним громадам, а з іншого – не завжди якісний менеджмент дозволяє цими ресурсами ефективно розпоряджатись. Якщо педагоги займаються освітою, архітектори – містобудуванням, то хто займається молоддю? Чи знають ці люди молодіжні проблеми і чи вміють їх спільно вирішувати?. Саме щоб надати комплексні знання і навики, які допоможуть молоді самореалізуватись у громаді та не виїжджати з неї – ми підготували та реалізували цей проект», – обґрунтовує важливість проекту менеджер громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» Юлія Нецько.

Чому проект є унікальним?

  • Учасники проекту – активісти, які працюють з молоддю та чиновники місцевих рад. Це дозволило навчитись краще владі та активістам розуміти одне одного.
  • Спікери – науковці Тернопільського національного економічного університету та тренери України. Академічне навчання поєднувалось з тренінгами.
  • Практичні результати – отримані теоретичні знання учасники використовували на практиці у своїх громадах, проводячи тренінги для молоді та проекти. Фінальною стала підготовка проекту Стратегії розвитку молодіжного середовища власної громади.
  • Об’єднання однодумців – проект об’єднав представників громадських організацій та службовців органів місцевого самоврядування, а до організації долучилось Міністерство молоді та спорту, Комітет ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, Тернопільський національний економічний університет, громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» та Програма «U-LEAD з Європою».

Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики

«Загалом існує безліч інструментів для залучення молоді до прийняття рішень у громаді, але, щоб вибрати правильний, потрібно ретельно вивчити стан молодіжного середовища, зрозуміти реальну мету, якої потрібно досягти, навчитися комунікувати і домовлятися з потенційними партнерами, стейкхолдерами, знайти своїх амбасадорів та постійно висвітлювати зроблені кроки і наступний план діяльності в ЗМІ та соціальних мережах. Лише тоді молодь зрозуміє, що у громаді є інституція, яка вболіває за її розвиток, введення соціальних інновацій, вміє знайти ресурси для створення корисного дозвілля та здобуття неформальної громадянської освіти», – коментує Вікторія Костюк, начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Смизької селищної ради.

 Відгуки

 «Основна місія проекту виконана – на прикладі учасників програми сформувалася згуртована спільнота молодих людей-професіоналів, які вже зараз готові стати потужною командою для змін в ОТГ чи в країні в цілому. На мою думку, це свідчить про правильну роботу організаторів, тренерів, викладачів та учасників освітньої програми «Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики» – публікує у себе на сторінці  учасник Сергій Волохатий, заступник селищного із проектного менеджменту, інвестиційної діяльності та розвитку, Вишнівецької ОТГ.

«Викладачі та тренери Проекту «Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики»  допомогли розібратись в психологічних, естетичних та культурних цінностях сучасної молоді. Дали розуміння правильної методології у роботі з ними. Заслухані в рамках проекту тренінги додали впевненості у собі. Важливим аспектом проекту було поєднання теоретичних та практичних занять, результатом яких стало написання Стратегії розвитку молодіжного середовища Привільненської ОТГ» – зазначила одна з учасниць проекту Світлана Роїк.

Проект реалізовувала громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» спільно з Тернопільським національним економічним університетом, Міністерством молоді та спорту України, Комітетом Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Підтримати проект можна за посиланням.

Нагадаємо, «Рубрика» запрошує номінантів премії Social Project Awards розповісти на своїх сторінках про ініціативу, що допоможе знайти більше її прихильників і є додатковою промоцією пропозиції голосувати за неї. Деталі тут.

783

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: