fbpx
Сьогодні 28/11/2020 16:21
Спецпроект 09:56 15 Жов 2018

«3Д: Добро, Дія, Держава». Інклюзивний простір для дітей

«Рубрика», як інформаційний партнер премії Social Project Awards, публікує тексти конкурсантів про свої соціальні проекти

Дитинство – це час, коли не існує меж між бажаним і можливим. Час, коли закладається фундамент щасливого майбутнього дитини.  І саме від того, чи забезпечимо ми дитині комфортні умови для її всебічного розвитку і щасливого дитинства сьогодні, залежить її завтра. Кожній дитині потрібне здорове середовище як території захисту і безпеки, де вона може зростати та розвиватись як особистість.

В Україні щороку народжується 180 тисяч дітей. Клубів раннього розвитку в середньому в кожному місті є 5-6 в залежності від кількості населення. Число дітей, що народжуються з інтелектуальними та емоційними особливостями 10 років тому складала один випадок на 200 новонароджених, зараз – один на 50. Але клуби розвитку для особливих діток, на жаль, з такою швидкістю не утворюються, а якщо з'являються – то переважно приватного характеру. Державні установи – це здебільшого реабілітаційні та корекційні центри і кабінети психологів і то, це один-два на область. А про клуби інклюзивного раннього розвитку і мова не йде.

Враховуючи такі статистичні дані та рівень ситуації, в якій опинились особливі діти віком від 2-х до 6 років, утворилася команда однодумців зі спільною метою.

Ми прагнемо змінити ставлення суспільства до дітей з особливими потребами, довівши на прикладі свого проекту, що особливі діти є повноцінними членами громади. І пропонуємо.

Територія щасливого дитинства

Проект 3Д: Добро, Дія, Держава (автором якого є Оксана Ремізова) – це сучасний інклюзивний простір, в якому діти з інтелектуальними та емоційними особливостями будуть займатись зі звичайними дітьми разом і на одному рівні.

В клубі раннього інклюзивного розвитку буде багато цікавих студій, де діти будуть тренувати логіку, увагу, пам'ять, мислення та дрібну моторику. Займатимуться з психологом, логопедом та масажистом. Відвідуватимуть заняття з танців, фітнесу та творчості, музичної терапії, логоритміки та розвитку сенсорики.

Команда інклюзивного клубу буде працювати в системі комплексної дії, тобто кожен спеціаліст буде вносити частинку себе і своїх вмінь для розвитку дитини. Так як в залежності від особливостей буде вибудовуватись чіткий план індивідуальної програми, щоб бачити динаміку розвитку, педагоги та тренери будуть займатись не тільки з дитиною, але й з батьками, бо тільки так працює справжня команда. Батьки, які виховують особливих діток, теж потребують і моральної підтримки і інформаційної консультації. У нас це буде можливо.

Слід зазначити, що головне фокусування ми робимо на те, що всі діти не тільки знаходяться на одній території, не тільки працюють за індивідуально складеною програмою, а розвиваються, граються та навчаються разом в одному мікросоціумі. В цьому і полягає інновація, що на спеціально стилізованій  території, обладнаною по сучасному слову і техніки, і творчості, впроваджуватиметься система інклюзії, заснована на альтернативній освіті. Саме це є особливістю і родзинкою клубу, що на групових заняттях діти займатимуться разом. Бо сприймають один одного такими, якими вони є, і те що вони навчатимуться, спілкуватимуться на одному просторі і разом, набагато швидше адаптуватиме їх не тільки освітньо, але й соціально.

Територія щасливого дитинства

На що саме спрямований проект

 По-перше, проект руйнує стереотипи буденності, що діти з особливими потребами не мають повноцінних можливостей. Команда проекту впевнена, що якщо інтенсивно і комплексно працювати і розвивати, то особливості можливо перетворити в переваги. І чим раніше працювати цілою командою спеціалістів, разом з батьками, тим більше можна встигнути.

По-друге, проект формує морально здорове, свідоме, сучасне українське суспільство, яке йде шляхом соціальної користі. Бо якщо громада допоможе дітям сьогодні, завтра носії необмежених можливостей проявлять себе з позитивної сторони.

Ми всі є важливими членами суспільства і не варто про це забувати.

Проголосувавши за проект, саме Ви можете стати агентом змін, як особистісних, так і глобальних.

Будь-який проект працює на результат, наш – не виняток. При інтенсивному навчанні, розвитку, релаксі і творчості, а головне – разом, особливі діти будуть швидше реагувати, ефективніше поглинати новий матеріал та результативніше соціалізуватись. А звичайні діти будуть рости і формувати правильну модель суспільства, де всі рівні і потрібні.

Територія щасливого дитинства

Дітки віком від 2-х до 6-ти років відвідуватимуть інклюзивний клуб розвитку, це практично від самого початку прояву чи діагностування хвороби. Вони разом з командою спеціалістів розпочинатимуть інтенсивну комплексну працю, і по досягненню семи років особливі діти інтелектуально будуть готові до шкільного життя на 60%, а показник соціальності та моральності не впаде нижче 50%. Бо атмосфера любові, толерантності і добра діє. І зразок демократичного суспільства без обмежень варто будувати з малечку. Бо всі ми чудово розуміємо – висота польоту не визначається красою крил.

Якщо ви не хочете, щоб ваше життя пройшло повз, слід діяти, займати позицію і гідно працювати над особистим розвитком і розвитком громади. Лишати пам'ять про себе і свої вчинки, які формують здорову державу.

Врятуймо моральність нашою громади та долучимось до інклюзії в нашому місті зараз і в Україні в майбутньому підтримавши проект "3Д: Добро, Дія, Держава".

Підтримати проект можна за посиланням.

Територія щасливого дитинства

Нагадаємо, "Рубрика" запрошує номінантів премії Social Project Awards розповісти на своїх сторінках про ініціативу, що допоможе знайти більше її прихильників і є додатковою промоцією пропозиції голосувати за неї. Деталі тут.

14
837

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: