fbpx
Сьогодні
15:27 07 Бер 2024

Чеська оборонна компанія має намір налагодити виробництво боєприпасів в Україні

English version here

Чеський виробник зброї Czechoslovak Group пропонує Україні, яка стикнулася зі значним браком боєприпасів, наростити власне виробництво.

Про це повідомляє Рубрика із посиланням на чеське агентство ČTK.

Зазначається, що промислово-технологічна група Czechoslovak Group (CSG) веде переговори з українськими державними компаніями про перенесення виробництва боєприпасів і важкої наземної техніки в Україну у формі спільних підприємств.

Виробництво має розпочатися протягом трьох років. Інвестиції становитимуть сотні мільйонів євро, повідомив речник CSG Андрей Чіртек.

"Україна прагне суттєво зміцнити свою оборонну промисловість. CSG готова бути важливим партнером у цих зусиллях, це випливає з того факту, що ми постачаємо в Україну значні обсяги артилерійських боєприпасів і важкої техніки", – сказав він.

За його словами, Україні необхідно поповнити свої запаси снарядів та придбати потужності для боєприпасів стандартного калібру НАТО.

"Саме тому ми ведемо переговори з державними компаніями та організаціями в Україні про передачу виробництва. У цьому нас підтримує Міністерство оборони Чеської Республіки, яке водночас виконує важливу координуючу роль", – розповів Чіртек.

Він додав, що поряд з виробництвом важкої техніки необхідно створити потужності для її ремонту.

"Амбіція полягає в тому, щоб відповідні контракти були укладені цьогоріч, аби можна було розпочати виробництво протягом трьох років", – зауважив речник.

Власник CSG Міхал Стрнад пояснив, що модель може бути на кшталт тієї, що запроваджена між німецьким концерном Rheinmetall і українською державною компанією "Укроборонпром", які минулого року зареєстрували спільне підприємство. Метою проєкту є зміцнення виробничих потужностей української збройової промисловості.

"Ми обговорюємо два-три проєкти спільних підприємств", – сказав Стрнад.

За даними ČTK, від початку повномасштабного російського вторгнення CSG відправила в Україну близько 150-160 одиниць техніки.

Наприкінці лютого один із заводів компанії відвідала делегація збройних сил Нідерландів на чолі з начальником генштабу генералом Онно Айхельсхаймом. Візит, як повідомляє компанія на своєму сайті, відбувся в рамках співпраці над проєктами з виробництва військової техніки, яку уряд Нідерландів фінансує для підтримки оборони України.

Військові оглянули цехи підприємства, де модернізуються танки Т-72ЕА та виготовляються гаубиці DITA для української армії. Т-72ЕА є модернізацією перевіреної конструкції танка і вже зарекомендував себе на фронті. Гаубиця DITA – це сучасна оцифрована система, створена в центрі розробки компанії відповідно до стандартів НАТО та вимог сучасного поля бою.

Гості також мали змогу ознайомитися з іншою новітньою технікою з портфоліо Excalibur Army, як-от 155-мм артилерійська система НАТО Morana, рятувально-евакуаційний автомобіль TREVA-30 та броньований пожежний спецавтомобіль Triton 4×4 – як і DITA, вони побудовані на шасі Tatra.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну CSG збільшила виробництво боєприпасів великого калібру на своїх заводах у Словаччині, Іспанії та Сербії більш ніж у 10 разів.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна уклала вже п'ять договорів про спільне виробництво озброєння з провідними компаніями світу, цього року таких спільних підприємств створять ще десятки.

Що відомо про нарощування виробництва озброєння в Україні

Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, у наступному році в Україні планують суттєво наростити виробництво різного виду озброєнь: пріоритетом будуть ракети та боєприпаси для засобів протиповітряної оборони.

Як зазначив заступник голови Міноборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в ефірі національного телемарафону, оборонне відомство спільно з Міністерством стратегічних галузей промисловості МОУ хоче у 2024 році збільшити виробництво:

  • ракет,
  • боєприпасів,
  • озброєння,
  • військової техніки у кілька разів.

В Україні наступного 2024 року планують виготовити 1 мільйон FPV дронів, понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності польоту та понад тисячу дронів із дальністю від 1 000 км.

Варто додати, що Україна та Бельгія планують створити спільне виробництво озброєння.

Своєю чергою німецький концерн Rheinmetall веде перемовини про будівництво танкового заводу в Україні.

При чому, погрози кремля посилити бомбардування України не вплинуть на наміри німецької збройної компанії Rheinmetall щодо цього будівництва.

Ще раніше повідомляли, що ДК "Укроборонпром" разом з польською компанією Polska Grupa Zbrojeniowa будуть разом виробляти танкові снаряди калібру 125 мм. Відповідну домовленість Україна та Польща підписали 5 квітня цього року.

До того ж, Україна разом з однією з країн НАТО почала виробляти 122-мм артилерійські снаряди. Першу партію боєприпасів вже відправили на фронт.

Наразі для роботи в оборонному комплексі України залучено близько 300 тисяч осіб.

АТ "Українська оборонна промисловість" підписало меморандум про співпрацю з провідною німецькою компанією Dynamit Nobel Defence.

Окрім того, Укроборонпром буде виробляти стрілецьку зброю відповідно до стандартів НАТО.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: