Наступного року Україна буде в топі виборчої американської повістки, - Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що питання України та допомоги їй під час виборчої кампанії у Сполучених Штатах не повинно прив'язуватися до внутрішньополітичної чи партійної повістки дня.
Як інформує Рубрика, таку думку висловим міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю ФОрбс.
Кулеба зазначив, що "в США зараз відбувається стик двох тектонічних плит: стратегії та виборів.
Перша усвідомлює, що в стратегічних інтересах Америки – підтримувати Україну. Вибори ж – це не стратегія, а короткострокове явище.
На цьому стику перебуватиме "українське питання". Весь фокус буде на тому, як нам запобігти кризам і використати будь-яку ситуацію на користь нашої держави. Це життя, це політика, і нею треба займатися."
На питання журналіста, чи є план, як Україні не випасти з американської повістки на фоні виборів наступного року, Кулеба зауважив, що підтримка України – в інтересах Демократичної та Республіканської партій США та всіх американців, тому варто працювати над тим, аби підтримка України не прив'язувалась до внутрішньополітичної, виборчої чи партійної повістки денної.
Байден планує просити Конгрес про найбільший пакет допомоги для України у розмірі 100 млрд доларів, - ЗМІ
Крім того, міністр закордонних справ у своєму інтерв'ю не оминув настрої в Європі.
Він зазначив, що Європа жила очікуваннями швидкого закінчення війни. Ми всі жили очікуваннями швидкої війни. І путін жив очікуванням швидкої війни, тільки він інакше собі це уявляв.
Наразі європейський наратив такий – якщо це триватиме довго, ми все одно будемо з вами стільки, скільки потрібно для вашої перемоги. Це лунало і від високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля, і від міністрів.
Для Європи це екзистенційна війна. Європейці розуміють – це про них також. Вони не можуть собі дозволити не перемогти разом з Україною в цій війні. Це буде кінець Європи, якщо Україна програє.
Що відомо про фінансування України з боку США
Нагадаємо, що 3 жовтня Палата представників проголосувала за усунення Кевіна Маккарті з посади спікера палати.
Як писала рубрика раніше, напередодні із законопроєкту республіканці в Палаті представників Сполучених Штатів вилучили 300 мільйонів доларів допомоги Україні: сенат розгляне ці кошти окремо.
На цей крок республіканці пішли всупереч тому, що лідер їхньої фракції в Палаті представників і спікер палати Кевін Маккарті ще минулого тижня пообіцяв не вилучати кошти для України з проєкту оборонного бюджету.
Відмітимо, що 300 мільйонів доларів, про які йде мова, не пов'язані з додатковим фінансуванням у розмірі 24 мільярдів доларів для України та пов'язанами витратами, яке Білий дім запросив у серпні – і яке так само викликало спротив ультраправих республіканців.
На цьому тлі Сенат США погодив альтернативний проєкт короткострокової бюджетної резолюції, де, серед іншого, передбачені понад 6,1 мільярда доларів на додаткову допомогу Україні, зокрема 4,5 мільярда доларів на оборонні видатки та понад 1,6 мільярда – на економічну підтримку.
У Білому домі перед голосуванням висловили впевненість, що попри ситуацію зі зняттям Маккарті з посади Конгрес зможе підтримати додаткове фінансування для оборонних потреб України.