fbpx
Сьогодні
Фото 12:59 12 Кві 2025

Першу сонячну електростанцію відкрили у Чорнобильській зоні: будують ще одну

Фото: Віталій Носач / РБК-Україна

Першу сонячну електростанцію відкрили у Чорнобильській зоні відчуження: скоро там має з'явитися ще одна СЕС.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Як розповідають, потужність першої сонячної електростанції у Чорнобильській зоні – 763 кВт, а площа забудови становить майже 4000 квадратних метрів.

Як зазначила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, обговорення щодо побудови проєкту почалися ще у 2019 році, але через війну процес затримався.

"26 березня українсько-іспанська делегація оглянула територію, на якій буде зведено новий об'єкт відновлювальної енергетики. До складу делегації увійшли Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Іспанії в Україні, пані Сильвія Хосефіна Кортес Мартін, представники Мінприроди та інших профільних міністерств, а також керівництво Державного агентства управління зоною відчуження", – йшлося тоді у повідомленні.
сонячна електростанція Чорнобиль

Фото: Віталій Носач / РБК-Україна

Тоді Гринчук зазначала, що фінансування та сам проєкт сонячної станції у зоні відчуження було схвалено на засіданні спільного наглядового україно-іспанського комітету, який контролює ефективність та доцільність використання "кіотських коштів", наданих урядом Іспанії.

Уточнюють, що нова станція побудована за підтримки Іспанії, а влітку відкриють другу, вдвічі потужнішу. Вартість будівництва склала 30 млн гривень.

сонячна електростанція Чорнобиль

Фото: Віталій Носач / РБК-Україна

сонячна електростанція Чорнобиль

Фото: Віталій Носач / РБК-Україна

За словами Гринчук, відкриття станції – це важливий крок, особливо в умовах російських атак на енергетику України. Енергія з сонячної електростанції забезпечуватиме адміністративні будівлі та об'єкти Зони відчуження.

"Чому ще це важливо? Тому що ми багато років говоримо про те, що Зону відчуження потрібно перетворювати на зону відродження. І ця територія, як ніяка інша в Україні, підходить для того, щоб розвивати тут саме проєкти відновлювальної енергетики, сонячну та вітрову генерацію", – зазначила міністр.

Вона додала, що у Чорнобильській зоні залишилася відповідна інфраструктура для впровадження нових проєктів, а територія має спеціальний статус. На думку Гринчук, Зона відчуження може стати хабом відновлювальної енергетики.

Нагадаємо, що на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС у рамках міжнародної гуманітарної допомоги розпочнеться будівництво фотовольтаїчної електростанції (ФЕС): Україна вже отримала перші компоненти для реалізації проєкту.

Окрім того, 7 грудня 2024 року стало відомо, що на засіданні Асамблеї країн-вкладників Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля, організованому Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), було оголошено про нові внески для підтримки Чорнобильської зони відчуження. Загальна сума додаткових коштів становить близько 7 млн євро.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: