fbpx
Сьогодні
12:40 12 Кві 2025

Серед підлітків набирає популярності небезпечна гра "Двері розуму"

Фото: Фейсбук / Національна соціальна сервісна служба України

Небезпечна гра "Червоні двері, жовті двері" або "Двері розуму" набирає популярності у соціальних мережах серед дітей. Під час неї школярі намагаються вводити одне одного в трансоподібний стан.

Про це попереджають у Національній соціальній сервісній службі України, пише Рубрика.

Як наголошують, це може загрожувати фізичному та психологічному здоров'ю.

У відомстві розповіли, що під час гри діти намагаються ввести одного з учасників у стан, що нагадує транс або гіпноз. 

Учасники діляться на дві ролі:

  • провідник, який керує процесом,
  • піддослідний, що переживає "видіння".

У грі використовують розслаблення та візуалізацію. Відтак дитина нібито бачить уявні кімнати, які описує. Насправді ця гра не відкриває двері в інший світ, а є формою психологічної маніпуляції, що спричиняє:

  • погіршення самопочуття,
  • підвищення рівня тривожності.
гра Червоні двері

Фото: Фейсбук / Національна соціальна сервісна служба України

Фахівці наголошують, що такі розваги можуть шкодити школярам фізично та психологічно. Схожі ігри здатні порушувати кровообіг, спричиняти спазми, головним біль і запаморочення.

Крім того, такі практики можуть підвищувати внутрішньочерепний тиск і за наявності вроджених патологій у дитини призводити до інсульту.

Крім того, небезпечні тренди можуть мати соціально-поведінкові ризики для дітей:

  • замкнутість;
  • дратівливість;
  • нервозність;
  • вчинення небезпечних дій або злочинів.
гра Червоні двері

Фото: Фейсбук / Національна соціальна сервісна служба України

Окрім того, підкорення "провіднику" і груповий тиск можуть використовуватися для підготовки підлітків до виконання небезпечних або злочинних дій, у тому числі на користь країни-агресора.

"Зверніть увагу! Країна-агресор використовує ігрові механізми для вербування дітей на реальні злочини та участі в диверсіях – підпалах, закладок вибухівок, пошкодження інфраструктури", наголосили в соціальній сервісній службі.

Які мають бути дії батькам, якщо їхні діти мають небезпечні захоплення?

Батькам рекомендують будувати довірливі стосунки з дітьми, аби вчасно помітити захоплення небезпечними трендами. У службі радять дорослим спершу спокійно поговорити з ними, запитати, що цікавить у грі та вислухати без осуду.

Потім варто пояснити потенційні ризики таких ігор, розповівши про вплив на психіку та можливе втягнення в злочинну діяльність.

"Будьте уважні до емоційної поведінки. Якщо дитина після розмови стала замкненою, тривожною або має нічні кошмари, зверніться до психолога", – додали фахівці.

Нагадаємо, що цьогоріч у соцмережах поширювали небезпечний челендж із самостійного виготовлення дітьми петард. Через спроби власноруч зробити піротехнічний виріб за тиждень у лікарні Львова потрапили троє дітей.

Також у популярній мережі TikTok ширився небезпечний челендж. Зокрема, вірусний тренд під назвою Blackout Challenge передбачав, що користувачі записують, як вони затримують дихання, доки не непритомніють. У пастку такої "розваги" потрапила 10-річна дівчинка Ніла Андерсон зі штату Пенсільванія (США): вона померла.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: