У Львові проходить тиждень музичної терапії: навіщо це рішення

Фото: city-adm.lviv.ua
У Львівському органному залі стартував тиждень музичної терапії, який відзначається щороку з 10 по 15 квітня. У концертному залі на слухачів чекає кілька концертів класики.
Про це повідомила Львівська міська рада, пише Рубрика.
Як рішення?
"Львівський органний зал долучається до Всесвітнього тижня музичної терапії, який відзначається щороку з 10 по 15 квітня. У концертному залі на слухачів чекає кілька концертів цілющої класики", – йдеться в повідомленні.
Як це працює?
Музикотерапія – це метод лікування за допомогою музики, що поєднує в собі психотерапевтичний підхід і мистецьку експресію. Зокрема, прослуховування живої музики на концертах сприяє зниженню рівня кортизолу – гормону стресу.
У міськраді зазначили, що у тиждень музичної терапії у Львівському будинку органної та камерної музики пройдуть концерти, які:
- мають заспокійливий ефект, сприяючи медитативному зануренню та рефлексії,
- або ж допомагають пережити складні емоції, вивільнити свої почуття.
Музика безпосередньо впливає на ті частини мозку, що відповідають за емоції, соціальні зв'язки та фізичні реакції. Вона здатна пробуджувати глибоко приховані переживання, допомагаючи виразити їх у безпечний спосіб. Саме тому музикотерапія є потужним інструментом для самопізнання та емоційного відновлення.
У міськраді повідомляють, що 12 квітня о 21:00 пройде концерт містичної органної музики при свічках, від якої мурашки по шкірі.
Ця програма Ольги Стрілецької відкриє орган у несподіваних і сміливих інтерпретаціях, переносячи слухачів від готичних соборів до кінематографічних світів. Це вечір, де кожен знайде свою улюблену мелодію, відчуваючи силу музики без меж.
А 13 квітня о 17:00 можна буде послухати шедеври фортепіанної музики.
"Цю програму Меланії Макаревич можна сміливо порівняти з вишуканим десертом: у ній кожен твір – шедевр, а їх продумане поєднання створює незабутні враження та солодкий післясмак", зауважують у міськраді.
"Рубрика" раніше розповідає про кілька українських проєктів, які підтримують ментальне здоров'я українців, використовуючи терапію музикою. Про силу барабанів, музичного кола й відчуття себе солістом — далі у нашому матеріалі: "Музикотерапія: як гра на музичних інструментах допомагає відновитися (навіть тим, хто не вміє грати)".
Також у Харкові стартував пілотний проєкт з адаптованої барабанотерапії для ветеранів, які відновлюються після контузії. Перше заняття відбулося для чотирьох колишніх військових, які випробували гру на музичному інструменті як елемент реабілітації.

"А янголи теж грають на бандурах?": як у Житомирі філармонійна студія об'єднала професіоналів і аматорів

"Я вже не боюся": як український проєкт допомагає дітям впоратися з війною через іграшкотерапію
