fbpx
Сьогодні
11:36 12 Кві 2025

Понад 100 китайців воюють на боці росії, але як найманці, – ЗМІ

Фото: СБУ

Понад сто китайських громадян, які воюють проти України на боці російської федерації, є найманцями та, за даними американської розвідки, не мають прямого зв'язку з урядом КНР.

Про це пише Reuters з посиланням на двох американських посадовців, знайомих з даними американської розвідки, а також колишній представник західної розвідки.

Як заявили два американські чиновники, понад сто громадян Китаю, які воюють на боці російських військ проти України, є найманцями, і які, схоже, не мають прямого зв'язку з урядом Китаю.

Колишній співробітник західної розвідки, обізнаний з цим питанням, повідомив агентству Reuters, що на боці росії воюють близько 200 китайських найманців, з якими китайський уряд не має жодного зв'язку.

Але китайські військові офіцери, зі схвалення Пекіна, подорожують поблизу російських фронтів, щоб винести уроки і тактику з війни. За словами колишнього чиновника, офіцери «перебувають там абсолютно з дозволу Пекіна».

Американські посадовці, які говорили на умовах анонімності, заявили, що китайські бійці, схоже, мають мінімальну підготовку та не мають помітного впливу на військові операції росії.

Як відомо, Китай роками надавав Москві матеріальну підтримку в її війні проти України, насамперед у вигляді поставок продукції подвійного призначення – компонентів, необхідних для обслуговування озброєнь, таких як безпілотники і танки. Пекін також постачав росії смертоносні безпілотники для використання на полі бою.

Що відомо про військовополонених з Китаю

Нагадаємо, що 9 квітня президент Володимир Зеленський на зустрічі із журналістами заявив, що відомо про 155 громадян Китаю, які воюють на боці росії. Відомі їхні паспортні дані та місця служби. Він також зазначив, що українським відповідним службам зрозуміла схема, як вони їх вербують.

Нагадаємо, що під час бою в Донецькій області українські захисники взяли в полон двох китайських військових, які воювали у складі російської армії. Україна має їхні документи, банківські картки та особисті дані.

Міністерство закордонних справ уже викликало тимчасового повіреного у справах Китаю в Україні, щоб отримати пояснення. Сибіга наголосив, що китайці, які воюють у складі російської армії, ставлять під сумнів проголошену позицію КНР щодо миру та підривають авторитет Пекіна як постійного члена Ради Безпеки ООН.

Своєю чергою Китай розпочав перевірку інформації про можливу участь двох своїх громадян у війні проти України на боці російської армії в Донецькій області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: