У столиці Червоний хрест презентував книгу з першої допомоги мовою Брайля: у чому рішення

Фото: Товариство Червоного Хреста України
9 вересня, у Києві український Червоний Хрест презентував книгу з першої допомоги, яка написана мовою Брайля.
Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт Товариство Червоного Хреста України.
У чому проблема?
З появою тисяч нині доступних аудіокниг і комп'ютерних програм, усе менше людей навчаються читати шрифтом Брайля. Однак дуже важливо, щоб громадськість звернула увагу на актуальність вивчення рельєфно-крапкового шрифту, попри сучасні цифрові засоби для відтворення інформації.
В Україні йде війна і людям з вадами зору дуже важливо та й необхідно знати як надавати першу допомогу постраждалим. Особливо у тих регіонах, де немає доступу до соцмереж та інтернету через постійні обстріли російських загарбників.
Яке рішення?
Презентація книги відбулася в рамках Всесвітнього дня першої допомоги (World First Aid Day). Її розробники, інструктори та тренери Товариства Червоного Хреста України, впевнені, що видання важливе для людей з вадами зору, адже наразі життєвою необхідністю є вміння надавати допомогу як собі, так і тим хто поруч.

Фото: Товариство Червоного Хреста України
Як це працює?
"Товариство Червоного Хреста України найбільший провайдер з надання тренінгів з першої допомоги в Україні. Сьогодні під час війни наші інструктори дають знання, які рятують життя. Книга з першої допомоги шрифтом Брайля, яку ми сьогодні презентуємо, є унікальним виданням, адже вона дає можливість розширити доступ дознань людям з вадами зору", зазначив Максим Доценко, генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста України.

Фото: Товариство Червоного Хреста України
Надія Ямненко, керівник відділу першої допомоги Товариства Червоного Хреста України наголосила, що товариство Червоного Хреста України має три сертифіковані програми, а також потужний викладацький склад.
"Наші тренери й інструктори працюють у найвіддаленіших населених пунктах та містах, що знаходяться під постійними обстрілами.
Одним з наших пріоритетів є адаптація тренінгів для людей з інвалідністю, людей з вадами зору та слуху,щоб кожен вмів надавати першу допомогу", — підкреслила вона.

Фото: Товариство Червоного Хреста України
Своєю чергою Тетяна Гоєнко, голова Київської міської організації Товариства Червоного Хреста України зауважила:
"13 вересня Міжнародний День незрячих, тому досить символічно, що саме сьогодні Товариство Червоного Хреста України презентує книгу, яка допоможе вчитись та отримувати цінні знання!"

Фото: Товариство Червоного Хреста України
А голова правління ГО Київської міської організації Українського товариства сліпих Віктор Романюк подякував всім, хто причетний до створення цієї книги та побажав подальших успіхів у розробці таких корисних видань.
Нагадаємо, що Lego запустять продаж конструктора із шрифтом Брайля, щоб допомогти дітям з порушеннями зору навчитися читати сенсорний алфавіт.
Окрім того, застосунок Lookout від Google, який створили на базі штучного інтелекту для незрячих, відтепер став доступний українською мовою.

Нове житло для ВПО: як у громадах комунальні будівлі перетворюють на "зелені" багатоквартирні будинки

Укрзалізниця запускає сервіс онлайн-замовлення інклюзивних вагонів: як працює це рішення

На Львівщині відкрили будинок підтриманого проживання для молоді з інвалідністю: у чому рішення

Додати коментар