Зеленський підписав закон про зміну адміністративно-територіального устрою Криму
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про впорядкування адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим.
Про це повідомляє пресслужба представництва президента України в АР Крим.
Відмічають, що головною метою закону є підготовка ґрунту для деокупації півострова. Адже військові та військово-цивільні адміністрації створюють для діяльності на території територіальних громад.
"Президент України підписав закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим", зазначили у повідомленні.
Повідомляють, що як тільки закон набере чинності, наступного ж дня будуть введені в дію рішення, прийняті парламентом у 2016 та 2020 роках щодо декомунізації та введення нового районного поділу Автономної Республіки Крим.
У зв'язку з цим закон доручає Кабінету Міністрів України протягом одного місяця визначити території та адміністративні центри територіальних громад в Автономній Республіці Крим.
А протягом трьох місяців утворити районні державні адміністрації нових районів та внести на розгляд парламенту законопроєкт про особливості відновлення публічної влади в Автономній Республіці Крим після деокупації.
Нагадаємо, що закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розв'язання окремих питань адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим" був ухвалений Верховною Радою 23 серпня – у день проведення третього саміту Кримської платформи.
Президент: Україна не віддасть жодних територій навіть задля вступу в Північноатлантичний Альянс
Що відомо про деокупацію Криму
Нагадаємо, у липні президент Володимир Зеленський заявив, що для України війна не закінчиться, допоки не будуть звільнені всі тимчасово окуповані росією українські території, включно з Кримом.
Пізніше він додав, Україна готує комплекс безпекових, економічних і соціальних кроків щодо деокупації та реінтеграції півострова.
Своєю чергою, Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також наголосив, що його ніхто не зупинить у намірі звільнити Крим.
Також президент Володимир Зеленський на відкритті саміту Кримської платформи заявив, що російська федерація може закрити очі на втрату Криму так само, як робила це під час відступу з інших окупованих українських територій.
А секретар РНБО Олексій Данілов напередодні саміту Міжнародної Кримської платформи повідомив, що скоріше за все, Україна буде звільняти Крим військовим шляхом. Адже лише у випадку деокупації півострова наша держава матиме певні гарантії безпеки.
Своєю чергою, керівник відділу інформаційного забезпечення Представництва Президента України в АР Крим Євген Бондаренко зазначив, що ментальна деокупація Криму може зайняти від 10 років до одного покоління.
А втім, уже 15 бізнесів долучилися до меморандуму про відновлення та розвиток підприємництва в Криму, що розпочнеться після деокупації півострова.