В серпні планують завершити будівництво водогону, який має забезпечити Миколаїв питною водою

Фото: Укрінформ / Алла Мірошниченко
У серпні 2025 року завершиться будівництво водогону Нова Одеса – Миколаїв, який має забезпечити мешканців обласного центру питною водою.
Про це на брифінгу у місті Нова Одеса напередодні повідомив голова Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин, передає Укрінформ.
Чиновник зазначив, що є чіткий графік будівництва, який планують виконати.
"До червня ми маємо завершити основні роботи по водогону. Місяць піде на пусконалагоджувальні роботи, й у серпні Миколаїв має отримати воду. Щоправда, ще кілька тижнів знадобиться на промивку системи, щоб вода очистилася", пояснив Сухомлин.

Фото: Укрінформ / Алла Мірошниченко

Фото: Укрінформ / Алла Мірошниченко
Зі слів посадовця, проєкт передбачає будівництво нової станції забору, яка повинна забезпечити водою не лише Миколаїв, а й місцевих фермерів.
Окрім того, йдеться про часткову реконструкцію очисних споруд КП "Миколаївводоканал", тому що місто має отримувати чисту питну воду.
Також у проєкті передбачено будівництво сонячних електростанцій, які мають забезпечити економію електрики 15-18 відсотків на рік. Це потрібно, щоб тарифи на воду не були захмарними.
Загальна протяжність водогону – 67,8 км. Планована потужність становить 120 тисяч кубометрів на добу. Початково проєкт оцінювався у 8,7 млрд грн, але після детального аналізу виявлено низку проблем, які змусили внести корективи. Тож нинішня орієнтовна його вартість 6,2 млрд грн.
Усього на об'єкти залучили понад 600 працівників і 250 одиниць техніки та координує проєкт Служба відновлення та розвитку інфраструктури.
Реалізація цього проєкту забезпечить мешканців Миколаєва стабільним доступом до якісної питної води та відновить критично важливу інфраструктуру міста.

Фото: Укрінформ / Алла Мірошниченко
Що відомо про постачання питної води в Миколаєві
Нагадаємо, що у середині квітня 2022 року російські ракети поцілили у водогін, який постачав воду до одного з найбільших південних обласних центрів України — Миколаєва.
Якщо раніше до кранів миколаївців надходила одразу питна вода з Каховського водосховища, то весною 2023 року люди залишилися взагалі без жодної. З часом вдалося відновити постачання технічної води, втім зовсім непридатної для вживання в їжу навіть після численних кип'ятінь.
Тимчасовим рішенням стало постачання води з річки Інгулець, для чого уряд цього року виділив 384 мільйони гривень. Проте для повного забезпечення потреб населення Миколаєва уряд активно працює над запуском нової інфраструктури.
Варто додати, що Рубрика писала як очищають воду з лиману задля порятунку Миколаєва. У мережі з'явився короткометражний документальний фільм про роботу міського комунального підприємства "Миколаївводоканал". Воно є першим підприємством в сучасному світі, яке вимушено подає в будинки морську "солону" воду.

Українські громади можуть відбудовуватися краще та екологічніше: інтерв'ю з Романом Ніцовичем, директором із досліджень DiXi Group

Як громадському сектору побудувати якісну співпрацю з відповідальним бізнесом: кейс із проєкту "Мужні духом"
