fbpx
Сьогодні
15:01 12 Кві 2025

Відтепер Україна може самостійно виробляти системи ЗРК типу FrankenSAM

Український зенітний комплекс "Бук-М1" з ракетами RIM-7 Sea Sparrow. Фото: командування Повітряних сил ЗСУ

Відтепер Україна у межах програми FrankenSAM здатна самостійно виробляти системи зенітно-ракетних комплексів

Старший радник президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін підтвердив це під час брифінгу до Дня Зброяра, передають "Межі".

Як зазначив колишній очільник Мінстратегпрому, Україна отримала технічну документацію на ЗРК типу FrankenSAM і наразі здатна самостійно реалізовувати ці системи.

зенітний комплекс

Фото: mezha.media

"На частину цих проєктів технічна документація була передана українській стороні. Ми повністю спроможні реалізовувати ці проєкти своїми силами", заявив Камишін.

Брифінг

Брифінг "Українська зброя 2024". Фото: Мінстратегпром

На питання, чи будуть ці проєкти продуктивно розвиватися зі зміною влади у США, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін на брифінгу відповів наступне:

"Частина проєктів FrankenSAM була реалізована у 2024 році. Техніка, яка модернізувалася або покращувалася — була модернізована, покращена і поставлена в Сили безпеки й оборони України. Частина проєктів ще триває. Був етап, коли була невеличка пауза. Вона була, напевно, технічною, але зараз "стопів" немає".

Що відомо про "франкен"-системи (FrankenSAM)

Нагадаємо, що ми вже писали про те, що Україна та Сполучені Штати Америки в рамках програми FrankenSAM створили "гібридні" системи протиповітряної оборони, які можуть запускати сучасні зенітні ракети західного калібру із модернізованих радянських пускових установок.

Тоді Україна звернулася до західних союзників з проханням допомогти їм знайти ракети для близько 60 зенітно-ракетних комплексів "Бук" радянського виробництва та радарів, які простоювали в арсеналі Києва. Оскільки ракети для комплексів Бук-М1 і С-300 виробляє тільки росія.

За даними NYT, в результаті отримали 2 види "гібридних" ППО:

  • пускові установки "Бук" та ракети Sea Sparrow,
  • радянські радари та ракети AIM-9M Sidewinder.

На початку грудня Україна отримала від Сполучених Штатів Америки пакет технічних даних для початку місцевого виробництва деяких проєктів FrankenSAM.

Комплекс планувалося передати Україні вже взимку 2023/24 року разом із запасом ракет від США та союзників. У січні ж 2024 року стало відомо, що українська протиповітряна оборона вперше застосувала систему FrankenSAM проти ворожих безпілотників. Тоді було успішно збито іранський дрон-камікадзе Shahed на відстані 9 кілометрів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: