Після аварії вертольоту життя президента Ірану може бути під загрозою, - ЗМІ
Через непогоду вертоліт із президентом Ірану Ебрагімом Раїсі та його міністром закордонних справ Хоссейном Амір-Абдуллахіаном розбився в горах.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Reuters.
Анонімний іранський чиновник повідомив виданню, що повертаючись із візиту до кордону з Азербайджаном, гелікоптер з президентом Ірану та його міністром закордонних справ розбився, коли він перетинав гірську місцевість у сильному тумані.
Чиновник сказав, що життя Раїсі та Амірабдоллахіана наразі знаходиться "під загрозою після аварії гелікоптера".
"Ми все ще сподіваємося, але інформація, що надходить з місця катастрофи, викликає занепокоєння", – сказав чиновник на умовах анонімності.
Державне телебачення припинило всі свої регулярні програми, щоб показати молитви за Раїсі по всій країні, а в кутку екрана – прямі трансляції команд рятувальників, які пішки обшукують гірську місцевість у густому тумані.
Рятувальні роботи ускладнює сильний туман.
Нагадаємо, сьогодні гелікоптер із президентом Ірану на борту здійснив жорстку посадку.
Спочатку іранські ЗМІ повідомили, що один з присутніх на борту вийшов на зв'язок та повідомив, що з президентом все добре і він продовжив свій рух автобусним транспортом в складі кортежу.
Проте за деякий час дане повідомлення було видалено зі сторінки ЗМІ.
Британія та США ввели нові санкції проти Ірану: виробники "Шахедів", металургія і не тільки
Довідка
Політик-консерватор Ібрагім Раїсі є президентом Ірану з серпня 2021 року. Його адміністрацію звинувачують у постачанні безпілотників до росії під час її вторгнення в Україну, а також у жорсткому придушенні повстань в Ірані.
Нагадаємо, 13 вересня 2022 року військові ЗСУ вперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали росіяни.
За даними української розвідки, росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе. Іран заперечує надання росії зброї для війни в Україні.
Проте експерти Генпрокуратури встановили, що виробником БпЛА "Shahed" є іранська авіабудівна компанія.
Також повідомлялось, що Іран погодився передати росії близько 400 ракет класу "земля — земля". Зазначається, що вони можуть уражати цілі на відстані від 300 до 700 кілометрів.
За даними джерел Reuters, відбулося вже щонайменше чотири поставки іранських ракет. Частину з них доправили кораблями через Каспійське море, решту — літаком. Один з іранських співрозмовників агентства заявив, що таких постачань буде ще більше.
Своєю чергою ГУР заявило, що дану інформацію перевіряють та відстежують ситуацію. Водночас джерела в спецслужбах назвали передачу іранських ракет Росії малоймовірним. І додали, що наразі такі факти українськими спецслужбами не фіксувалися.