fbpx
Сьогодні
22:55 06 Кві 2024

Майже 60% українців спілкуються вдома українською мовою, - опитування

Опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведене від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту з 17 по 21 лютого 2024 року, показало, що 59% українців вдома спілкуються українською мовою.

Про це повідомляють на сайті Центру, передає Рубрика.

В Україні 59% опитаних респондентів розмовляють українською мовою вдома, а 28% – і українською, і російською.

Водночас лише 12% українців спілкуються в побуті тільки російською, і лише 1% опитаних – іншою іноземною мовою.

Про це йдеться у дослідженні, проведеному Соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Серед тих, хто говорить лише українською, 9% цілеспрямовано перейшли на неї лише нещодавно. А більшість (91%) спілкуються українською уже давно.

Нагадаємо, у 2022 році опитування "Рейтингу" показало, що 18% українців говорять вдома російською, а суто українською – 48%. Тобто кількість повністю українськомовних у побуті людей за останні 2 роки зросла.

Найбільше українською мовою говорять респонденти на заході України – 93%. Серед опитаних із центральної частини України також переважає кількість українськомовних (67%), а частка двомовних становить 25%.

Серед респондентів з півдня частка двомовних людей становить 46%, а переважно українською вдома послуговується 31% людей.

На сході переважає частка двомовних людей (51%), а тільки українською вдома говорять 23% опитаних.

Найменший показник російськомовних людей на заході – лише 1%. Водночас серед респондентів зі сходу частка російськомовних найвища з-поміж інших груп – 25%.

Опитування 17-21 лютого 2024 року проводила Соціологічна група "Рейтинг" на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту по всій Україні (крім окупованих територій Криму та Донбасу).

У ньому взяли участь 2 тисячі жителів України віком 18+ років. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує ±3,5 відсоткових пунктів для повної вибірки. Коефіцієнт досяжності респондентів – 14%.

Нагадаємо, що з 16 липня 2022 року в Україні передбачено адміністративну відповідальність за порушення норм закону про мову.

Раніше Рубрика повідомляла, що з початку війни українці у соцмережах почали частіше використовувати у спілкуванні українську мову.

А у Генштабі наголосили, що до 2026 року кожен український військовослужбовець має вільно розмовляти англійською.

Тому уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь разом із популярним проєктом "Єдині" започаткували перші в Україні курси із вдосконалення державної мови для військовослужбовців.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: