fbpx
Сьогодні
17:58 18 Лют 2024

Стефанішина: Україна та США можуть підписати угоду про гарантії безпеки до саміту НАТО

English version here

Україна та США можуть підписати угоду про гарантії безпеки до липневого саміту НАТО у Вашингтоні, проте сьогодні це другорядне питання у відносинах України та Сполучених Штатів.

Про це сказала віце-прем'єр, міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, повідомляє Рубрика з посиланням на "Укрінформ".

Так, Стефанішину запитали, чи можуть Україна та США підписати угоду про гарантії безпеки на липневому саміті НАТО. Вона відповіла, що переговори про угоду між країнами вже проводилися, тому підписання може статися і раніше.

"Відповідні переговори проводилися на рівні заступника керівника ОП Ігоря Жовкви. Як ви знаєте, Андрій Єрмак підтримує постійний зв'язок з Джейком Салліваном. Тобто з тактичної точки зору переговори проведені, стратегічно ухвалена декларація. Це рішення може бути ухвалене раніше", – зазначила віце-прем'єр.

Однак, за словами Стефанішиної, сьогодні Україна зосереджується не на питанні гарантій безпеки, а на роботі з Конгресом США для ухвалення рішення про фінансування допомоги Україні.

"Ми маємо спочатку вижити, а далі вже думати, як гарантувати свою безпеку. Нам потрібно захистити українські міста, нам потрібно, щоб у Patriot були снаряди. І це питання життя і смерті. Тому концентруємося на цьому. А гарантії безпеки точно будуть підписані", – сказала вона.

Проте Україна не знімає з порядку денного питання запрошення до НАТО на Вашингтонському саміті Альянсу і продовжить вести перемовини з партнерами стосовно цього.

"Наша позиція однозначна, вона багато разів була артикульована Президентом уже в ході Мюнхенської безпекової конференції – Україна має бути запрошена до НАТО. Це питання не знято з порядку денного, воно буде на порядку денному стільки, скільки буде потрібно до того, як рішення буде ухвалено", – сказала Стефанішина.

Вона повідомила, що і у своїх особистих, і двосторонніх зустрічах доносила до співрозмовників, що запрошення України до НАТО цього року може слугувати певним запобіжником від дестабілізації і запорукою подальшої допомоги нашій країні.

"Будемо вести перемовини, будемо домовлятися. Це рішення буде ухвалено рано чи пізно, і ми не звернемо з цього шляху", – запевнила віцепрем'єрка.

Зазначимо, що про те, що Україна наразі концентрується на роботі з Конгресом США, а не на гарантіях безпеки заявляв раніше і президент Володимир Зеленський.

Гарантії безпеки

Нагадаємо, у січні Україна та Британія підписали угоду про гарантії безпеки. Лондон став першим, хто підписав з Києвом подібний документ.

Цього тижня угоди про гарантії безпеки були підписані між Україною та Німеччиною з Францією.

Раніше країни G7 погодилися надати Україні двосторонні гарантії безпеки на саміті НАТО у Вільнюсі. До цієї ініціативи долучилися понад 20 країн. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду.

Водночас в Офісі президента анонсували підписання безпекових документів ще з двома країнами.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: