fbpx
Сьогодні
20:59 02 Січ 2024

Польща поки що не скасовуватиме заборону на імпорт українського зерна, – міністр

Глава Міністерства сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що заборона на імпорт українського зерна зберігатиметься до тих пір, поки не будуть розроблені відповідні правила на рівні Євросоюзу.

Про це посадовець повідомив у ефірі польського TVP Info, пише Рубрика.

За словами Секерського, рішенням могло б стати запровадження ліцензій на перевезення з використанням транзитних маршрутів за межами Польщі.

Міністр запевняв, що польська держава "хоче допомогти Україні", однак у питанні імпорту зерна потребує правил щодо квот і перехідних періодів.

"Це переговори не лише між Польщею та Україною, а й за участі Європейського союзу", — додав посадовець.

Що відбувається навколо експорту українського зерна до ЄС

Як відомо, Європейська комісія вирішила не продовжувати обмеження щодо української продукції, які мали тривати до 15 вересня.

Однак, це все одно не влаштувало Угорщину, Польщу та Словаччину. Вони втрьох оголосили, що попри рішення Єврокомісії односторонньо продовжують заборону на імпорт українського зерна.

Тож Україна подала позови до Світової організації торгівлі (СОТ) з вимогою провести консультації зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною.

Своєю чергою, речник польського уряду Пйотр Мюллер заявив, що попри ці позови, його країна не змінить позиції щодо ембарго на українську агропродукцію.

А президент Польщі Анджей Дуда порівняв Україну з потопаючим, який хапається за все і може потягнути за собою на глибину інших.

Володимир Зеленський різко відреагував на цю заяву, після чого Міністерство закордонних справ Польщі викликало українського посла Василя Зварича.

В українському МЗС закликали після цього закликали Польщу відкинути емоції заради конструктиву.

Водночас як в Україні, так і в Польщі виражали впевненість в тому, що держави зможуть знайти рішення, яке влаштовувало б обох сторін.

Нагадаємо, у липні росія заявила, що виходить із "зернової угоди" через нібито невиконання її умов. Після цього окупанти почали обстрілювати українські порти та зернову інфраструктуру на півдні України.

У серпні Україна оголосила про відкриття у Чорному морі тимчасових коридорів для торговельних суден. ВМС України наголосили, що зберігається загроза з боку рф.

Маршрути передусім призначені для виходу цивільних суден, що знаходяться в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний ще з початку повномасштабного вторгнення росії.

На сьогодні Україна за час роботи тимчасового морського коридору експортувала майже 700 тисяч тонн зерна переважно в країни Європи та Африки.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: