fbpx
Сьогодні
Фото 15:34 08 Лис 2023

У Рівному розпочав роботу реабілітаційний центр Recovery для поранених військових: у чому рішення

English version here

Фото: recovery.ua

У Рівному відкрили інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових Recovery, де завдяки надсучасним технологіям мультидисциплінарна команда закладу зможе надавати якісну безоплатну реабілітаційну допомогу для понад 1000 військовослужбовців щороку.

Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Recovery.

У чому проблема?

За час повномасштабної війни до лікарень країни потрапили тисячі поранених військових, які стали жертвами російської агресії. Це люди, які втратили кінцівки через вибухи мін, зазнали важких осколкових поранень, мають складні опікові травми, контузію, втрату зору.

За даними МОЗу, до закордонних клінік з різних міст України спеціалізованим медичним транспортом вдалося евакуювати понад 1800 осіб (як правило, в Німеччину, Францію, Ірландію, Італію, Данію, Швецію, Бельгію, Іспанію, Литву).

Оскільки Україна немає в достатній кількості клінік, які б мали можливість надати повноцінне лікування, а головне реабілітацію нашим захисникам. 

Яке рішення?

Та завдяки благодійним організаціям за понад півтора року війни почали з'являтися центри реабілітації, які не поступаються європейським.

Так, у рамках всеукраїнського проєкту Recovery в Рівному відкрили вже восьмий центр. Проєкт є прикладом успішного партнерства між приватним сектором і державою, коли благодійники створюють інноваційні центри реабілітації на базі державних медичних установ.

Як це працює?

Як повідомляють у пресслужбі проєкту, за гроші Recovery у Рівному провели ремонт 2-го та 3-го поверхів клініки, де розташоване реабілітаційне відділення.

Окрім того, кількість ліжко-місць у палатному відділенні збільшено з 23 до 50.

реабілітація військових

Фото: recovery.ua

Увесь простір реабілітаційного центру облаштували з урахуванням світових стандартів інклюзивності:

  • просторі коридори із широкими дверними отворами та поручнями,
  • санітарно-гігієнічні зони для маломобільних пацієнтів.
реабілітація військових

Фото: recovery.ua

До того ж палати облаштовано багатофункціональними ліжками з електроприводом і відповідними меблями для комфортного перебування.

"Сучасний центр реабілітації в Рівному, оснащений передовим медичним обладнанням, об'єднує військових та команду лікарів у спільному прагненні до перемоги. Це місце, де віра й надія перетворюються на реальну можливість відновлення завдяки спільним зусиллям професійної команди.

Recovery — це ексклюзивне середовище, де наші воїни отримають підтримку на шляху до активного, здорового життя", — Олександр Шагера, головний лікар міської лікарні, на базі якої розпочинає роботу центр Recovery.

реабілітація військових

Фото: recovery.ua

У пресслужбі підкреслили, що у лікувально-реабілітаційній зоні обладнали:

  •  кабінет фізіотерапії,
  • два зали фізичної реабілітації, оснащені сучасним обладнанням із віртуальною реальністю, що забезпечує зворотний зв'язок із пацієнтом.

Також, облаштували кабінети ерготерапії, асистивних технологій, індивідуальних занять.

Зауважимо, що перелік тренажерів і апаратів для реабілітації:

  • покриває весь спектр функціональних порушень пацієнтів, отриманих в тому числі внаслідок мінно-вибухових та вогнепальних поранень,
  • дає змогу відновлювати, зокрема, ходу, втрачені функції верхніх та нижніх кінцівок на високому технологічному рівні.

У рівненському центрі пацієнтів відновлює мультидисциплінарна команда фахівців. Залежно від потреб кожного пораненого з ним працюють за індивідуальною програмою — лікарі фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, терапевти мови й мовлення та інші спеціалісти.

Нагадаємо, окрім Рівного, реабілітаційні центри національної мережі Recovery надають безоплатні послуги в Києві, Львові, Вінниці, Одесі (два заклади) і на Дніпровщині (два заклади). Загалом у центрах національної мережі вже отримали реабілітаційну допомогу понад 4300 пацієнтів.

У планах засновників проєкту — до кінця 2024 року розширити мережу щонайменше до 16 інноваційних реабілітаційних центрів і 700 ліжко-місць.

Раніше ми розповідали, що у місті Новояворівську на Львівщині відкрили першу в Україні клініку дофронтової стоматологічної допомоги Dental Front.

Окрім того, волонтери "Франківського опору" на Івано-Франківщині облаштовують реабілітаційний центр для ветеранів війни "Франко Гражда".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: