fbpx
Сьогодні
19:33 10 Жов 2023

Фонд держмайна планує продати протезні заводи: навіщо це рішення

Військовий вже повністю опанував свій протез

Зберегти кваліфікований персонал та наростити виробничі потужності на протезних підприємствах в Україні допоможе приватизація: це піде їм на тільки користь.

Про це заявили у Фонді держмайна, пише Рубрика.

У чому проблема?

Під час війни в Україні значно зросла кількість людей, які потребують протезування кінцівок. При цьому, протезування громадянам, які постраждали внаслідок війни, здійснюється безоплатно, тобто коштом держави.

За даними видання The Wall Street Journal, за більше ніж 1,5 року повномасштабної війни близько 50 тисяч українців стали інвалідами, втративши руки чи ноги.

Як відомо, безплатні протези в Україні можуть отримати не лише військові, а й цивільні громадяни, які постраждали внаслідок воєнних дій.

Наразі в Україні працює близько 50 протезно-ортопедичних підприємств, які внесені до Реєстру Держлікслужби як виробники медичних виробів, що відповідають умовам технічних регламентів.

Необхідність продажу протезних підприємств у Фонді держмайна пояснюють начебто неможливістю організувати на державних підприємствах конкурентне виробництво.

"Державним підприємствам все складніше працювати й конкурувати з приватними виробниками, які технологічно прогресивніші", повідомили у відомстві.

Яке рішення?

Фонд держмайна виставив на продаж Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство.

"За таких ринкових умов приватизація безумовно дозволить їм зберегти виробництво, кваліфікований персонал, а також освоїти нові технології й наростити виробничі потужності", – кажуть в Фонді держмайна.

Як це працює?

Як зазначають у Фонді, наразі оголосили аукціон з приватизації лише одного такого активу.

"Це перша спроба ФДМУ знайти приватного інвестора для державного підприємства з виготовлення такої соціально-важливої продукції", – прокоментували в ФДМУ.

У Фонді визнають, що державні підприємства мають хорошу початкову базу та кваліфіковані кадри, які потребують лише інвестицій.

"При наявності вже готової початкової матеріальної, інфраструктурної бази та залученні додаткових інвестицій через приватизацію вони отримають потужний поштовх для свого розвитку", — зазначає Сергій Симонов, заступник Голови ФДМУ.

Як зазначають в ФДМУ, ініціатива щодо приватизації протезних підприємств виходить від Мінсоцполітики.

Нагадаємо, що в грудні 2022 року Міністерство соцполітики передало до сфери управління ФДМУ 17 протезно-ортопедичних підприємств.

Перед ухваленням рішення щодо приватизації частини з них Фонд протягом декількох місяців проводив консультації з різними державними інституціями та громадськими організаціями, які опікуються питанням протезування військових та цивільних, щоб почути їхню позицію з приводу збереження балансу між комерційним та державним ринком.

"На думку більшості з них, держава повинна залишити за собою функції сертифікації та контролю за ринком виготовлення протезів. Частину підприємств можна приватизувати — ті, що потребують значних інвестицій в розвиток, за умови збереження профілю", підкреслили в Фонді держмайна.

Нагадаємо, що у Міністерстві соціальної політики підготували дашборд з інформацією про виробників допоміжних засобів реабілітації.

Також, в Україні запрацював Центр складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки.

Окрім того, студенти Київської політехніки у лабораторії механіко-механічного інституту створюють вітчизняний колінний протез.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: