fbpx
Сьогодні
16:26 10 Жов 2023

Пацієнти з цукровим діабетом можуть отримувати тест-смужки за програмою реімбурсації: як працює це рішення

Фото з відкритих джерел

З 8 жовтня пацієнти з цукровим діабетом І типу можуть отримувати тест-смужки за програмою "Доступні ліки".

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, пише Рубрика.

У чому проблема?

Цукровий діабет – це група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, появи інсулінорезистентності, внаслідок чого виникає гіперглікемія — стійке підвищення рівня глюкози у крові.

Захворювання характеризується хронічним перебігом і порушенням усіх видів обміну речовин: вуглеводного, жирового, білкового, мінерального і водно-сольового.

Характерними симптомами є невгамовна спрага (полідипсія), порушення харчової поведінки, що проявляється підвищеним апетитом (поліфагія), та надмірне сечовиділення (поліурія), однак ці симптоми можуть бути слабко вираженими, якщо рівень глюкози в крові підвищений помірно.

Поширеність цукрового діабету у світі зростає, в Україні на нього хворіє кожен 30-ий громадянин.

Яке рішення?

"Починаючи з 8 жовтня, пацієнти з цукровим діабетом І типу почали отримувати тест-смужки для вимірювання рівня цукру в межах програми реімбурсації – безоплатно або з частковою доплатою. Так перший е-рецепт на тест-смужки за програмою реімбурсації було виписано лікарем-ендокринологом з Одещини. Усього на цей час було виписано понад 70 е-рецептів на тест-смужки", – йдеться у повідомленні.

Як це працює?

На сьогодні перелік реімбурсації включає 23 найменування тест-смужок для глюкометрів, вартість яких підлягає повному чи частковому відшкодуванню. Їх вартість нині відшкодовує держава.

Для того, щоб отримати тест-смужки безоплатно чи з доплатою за програмою реімбурсації, необхідно мати електронний рецепт.

Такий рецепт може виписати як лікар-ендокринолог (зокрема і дитячий), так і лікар первинної медичної допомоги (терапевт, педіатр чи сімейний лікар) будь-якого медичного закладу, який працює з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

Натомість, як зазначають у МОЗ, на тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій тест-смужки можуть відпускатися і за паперовими рецептами.

Як повідомляла Рубрика, уряд спростив ліцензійні вимоги до розміщення аптечних пунктів у сільській місцевості з тим, щоб кожна аптека, що відкривається, обов'язково працювала з програмою "Доступні ліки".

Нагадаємо, що з 1 липня лікарські препарати за програмою "Доступні ліки" мають знову відпускати виключно за електронним рецептом: ця норма запрацює на території всієї України, крім окупованих, прифронтових регіонів і тих, де ведуться активні бойові дії.

Адже з квітня 2023-го посилиться контроль за продажем протизастудних засобів, деяких вітамінів, жарознижувальних, гормональних та знеболювальних. Як зміниться продаж перерахованих препаратів, чи вважають у МОЗ успішними перші кроки реформи та чи цікавляться думкою фармацевтів — у матеріалі "Рубрики".

Також до програми реімбурсації лікарських засобів включили 21 найменування препаратів для пацієнтів, яким були зроблені трансплантації.

Окрім того, до реєстру "Доступні ліки" додали знеболювальні препарати для паліативних пацієнтів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: