fbpx
Сьогодні
14:59 02 Лип 2023

Експерт: для відбудови українських міст потрібно залучати більше західного досвіду

Рештки зруйнованих будівель також можуть стати супутнім матеріалом у будівництві. Фото Миколи Тимченка

Наявну досі у вітчизняній архітектурі радянську агресію слід буде перебороти під час післявоєнної відбудови українських міст.

Про це Українському радіо заявив архітектор Олег Гречух.

Він проаналізував, як краще проєктувати будинки після війни, передає Укрінформ.

Гречух зазначив, що варто залучати більше іноземних спеціалістів, щоб поміняти радянську архітектурну парадигму.

"Досвід англійських промислових міст і українських є різним, тому що Україна 300 років колонізована, а вже індустріалізована саме радянською владою. Дуже багато міст були орієнтовані на радянську військову промисловість і фактично останнім моментом там було те, як там будуть жити люди.

Адже завданням тих людей було їздити і виготовляти зброю, через що наші міста сформовані досить жорстко стосовно людини. Плюс це неестетично.

Була радянська утопічна ідея, що треба зробити "місто-сад", щоб було багато дерев, а між ними будинки, а вулиці були широкі. Але ми ж знаємо: вони широкі, тому що там мали проїхати танки", наголосив експерт.

Архітектор наголосив, що переробити цю агресію, яка була багато років вбудована в архітектуру міст і направлена на те, щоб протистояти, на зовсім іншу філософію – складно і для нас, і для західних архітекторів.

"Але ми повинні залучати більше західного досвіду, щоб поміняти свою парадигму. Досить триматися радянської школи архітектури", підкреслив він.

Водночас Гречух назвав дискусійною актуальність для України досвіду відновлення "з нуля". Так як це робили після завершення Другої світової війни – відбудовували Варшаву, Франкфурт, нідерландські, англійські міста, зруйновані вщент нацистськими бомбардуваннями.

Нагадаємо, що відновлення енергетичної інфраструктури та відбудова житла є одним із пріоритетів держави і це потрібно робити вже зараз.

Що відомо про Конференцію у британській столиці Лондоні з питань відновлення України

Як відомо, конференція, присвячена відновленню України, відбулася в Лондоні 21-22 червня. Участь у ній взяли понад тисяча представників з 61 країни.

Під час конференції сторони обговорили:

  • реформи, що необхідні для післявоєнного відновлення України,
  • стимулювання торгівлі та інвестицій,
  • відновлення людського капіталу.

Також увагу приділили енергетичному відновленню нашої країни та розмінуванню.

Нагадаємо, що 19 червня, Велика Британія ухвалила законодавство, яке дозволить їй зберігати санкції проти російської федерації, доки москва не виплатить компенсацію Україні.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

3 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Анатолій

На жаль з причин незрозумілої державницької санкційної політики до українських підприємств, їх участь у програмі відновлення заблокована. В Чернівцях 9 місяців блокують санкціями роботу єдиного машинобудівного заводу в Україні, який виготовляє обладнання для переробки, транспортування та зберігання нафти та газу. Скільки б за цей час завод міг би поставити обладнання для зруйнованих війною енергетичних об'єктів, нафто- та газосховищ, яку кількість бюджет недоотримав сплачених податків? Так чому йому не дають працювати, це така зараз державницька політика щодо наповнення бюджету та відновлення України?

2
Наталя

Звісно нас чекає масштабна відбудова країни, та це в майбутньому, після перемоги! Проте саме зараз наша держава, як ніколи, потребує потужної економічної підтримки, від українських підприємств зокрема! І коли таке підприємство, як Чернівецький ТОВ Машзавод підпадає під безпідставні санкції, це наштовхує на думку, що хтось у вищих колах влади має свій інтерес і користь в такій сфабрикованій справі!

3

Відновлення це чудово! Але для початку перестаньте нищити існуюче, тим більше не руками рашистів а своїми власними!!! Чернівецький машинобудівний завод! Одне з найбільших, і можливо на даний момент єдине функціонуюче (бо практично всі інші зруйновані рашистами), підприємтсво яке своїм обладананням забезпечувало функціонування нафтогазової, хімічної, енергетичної промисловості – свідомо знищується і доводиться до банкрутства через необгрунтовані санкції, які накладені з подачі сумнівних людей ( частина з яких уже за гратами), була створена комісія, яка після ряду перевірок, довела , що порушень немає, або усунуті і рекомендувало зняти санкціїї, проте уже 9-й місяць підприємство не працює… 300+ людей без роботи, державний та місцевий бюджети недоотримали десятки мільйонів податків...ЦЕ злочин проти України і українського народу!!!!

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: