fbpx
Сьогодні
22:29 06 Лют 2022

Глобальний перехід на веганську дієту міг би компенсувати кількість парникових викидів за 30 років, — дослідження

Дослідження показало, що за умови відмови всіх людей Землі від споживання м'яса та викорінення тваринництва, кількість нових викидів парникових газів в атмосферу могла б значно скоротитись.

Його результати опубліковані в журналі Plos Climate.

У дослідженні вчені використали комп'ютерне моделювання для прогнозування результатів глобальної веганської дієти та припинення практики тваринництва. Результати показали, що комбінований ефект може стабілізувати парникові гази на 30 років та компенсувати 68% викидів вуглекислого газу за сторіччя.

Вчені використали дані за 2019 рік для запуску кліматичних моделей та розглядали чотири основні сценарії: рослинні продукти замінюють тільки яловичину за короткий проміжок часу або протягом 15 років, рослинні продукти замінюють усі м'ясні продукти за короткий проміжок часу або протягом 15 років. У моделях враховувалися викиди, пов'язані з тваринництвом, відновлення біомаси за рахунок рекультивації сільськогосподарських угідь, а також висвітлювалось, як ці зміни вплинуть на рівні парникових газів в атмосфері та глобальне потепління.

Тваринництво — одне з найбільших джерел метану, парникового газу, який може відносно швидко зникнути з атмосфери. Природні ліси і луки також можуть вловлювати велику кількість вуглецю, якщо вони будуть вирощені на місцях ферм, які використовуються для тваринництва.

Проте вчені ще досліджують, як можна реалізувати 15-річний план переходу до рослинної дієти у всьому світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: