fbpx
Сьогодні
17:27 24 Чер 2021

Наглядова рада "Нафтогазу" розгляне припис НАЗК щодо відсторонення Вітренка

Відсторонити Юрія Вітренка від посади голови "Нафтогазу" можуть сьогодні, 24 червня, на засіданні наглядової ради.

Про це пише 5 канал.

Там розглядатимуть припис Нацагентства із запобігання корупції з такою вимогою.

Чи розпочалося воно, поки що не відомо. Анонсувала його чільниця наглядової ради Клер Споттісвуд і підтвердила пресслужба установи. У НАЗК кажуть: перевіряли два можливих порушення у призначенні Вітренка. Конфлікту інтересів не знайшли.

Натомість запевняють, призначення порушило іншу норму. Посадовець протягом року після звільнення не має права обіймати посаду в установі, щодо якої ухвалював рішення під час попередньої роботи. Тобто після роботи міністра енергетики не міг так швидко опинитися у кріслі голови "Нафтогазу".

Припис Агентства оскаржили прем'єр-міністр Денис Шмигаль та міністр юстиції Денис Малюська. Й Окружний адміністративний суд Києва минулого тижня зупинив дію документа за їхнім позовом. У НАЗК вважають: робити цього поодинці міністри не мали права, бо адресований припис усьому Кабміну. І мало б було колегіальне рішення.

"Припис вносився Кабінету міністрів. Прем'єр-міністр не мав права без рішення уряду, оскільки не уповноважений сам звертатися, тільки уряд може, звертатися до суду. Наглядова рада має не тільки право, а якщо читати закон, зобов'язана не просто відсторонити Юрія Вітренка, а припинити із ним контракт", – переконує голова Національного агентства із запобігання корупції Олександр Новіков.

Раніше "Рубрика" писала, що Окружний адміністративний суд міста Києва зупинив дію припису Національного агентства з питань запобігання корупції до Кабміну з вимогою звільнити голову правління "Нафтогазу" Юрія Вітренка.

 17 червня прем'єр оскаржив припис НАЗК щодо Вітренка. Він також попросив ОАСК забезпечити позов, а саме зупинити дію рішення антикорупціонерів до остаточного вироку суду.

В ОАСК це підтримали. Кажуть, що якби не зупинили дію припису на час розгляду справи, це б могло "істотно ускладнити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав, або інтересів позивача".

Але у суді наголошують, що це ще не остаточне рішення. Наразі за заявою Шмигаля відкрили провадження. Розгляд відбудеться за правилами спрощеного позовного провадження. Судове засідання призначили на 29 червня, на нього викличуть сторін.

Як повідомляла Рубрика, нещодавно голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков у своєму приписі уряду заявив, що розпорядження уряду про призначення нового голови правління НАК "Нафтогаз" Юрія Вітренка та контракт із ним є незаконними та мають бути скасовані.

Там стверджують, що він не міг обійняти цю посаду, бо очолював Міністерство енергетики саме перед призначенням. А це забороняє закон. У Мін'юсті з цим не погодилися і заявили, що звернуться до суду.

Водночас голова Наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд вже ініціювала відсторонення Вітренка через припис. Але наголошувала, що обговорила ситуацію зі Шмигалем та очільником Мін'юсту Денисом Малюською. Прем'єр, за її словами, пообіцяв ухвалити остаточне рішення щодо звільнення Вітренка протягом 10 робочих днів.

Також "Рубрика" повідомляла, що 28 квітня Кабмін заявив про незадовільну роботу тодішнього глави правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва і припинив повноваження всіх членів наглядової ради, але з подальшим відновленням із 30 квітня.

За цей час уряд звільнив Коболєва і призначив нового голову — в.о. міністра енергетики та колишнього виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка.

Причиною звільнення Коболєва в уряді назвали незадовільні фінансові показники "Нафтогазу" за 2020 рік — 19 млрд грн чистого збитку. Коболєв заявив, що буде оскаржувати це рішення уряду.

Члени наглядової ради розкритикували рішення уряду замінити Коболєва на Вітренка й не погодилися з визнанням незадовільної роботи керівництва компанії. 30 квітня вони подали у відставку.

14 травня уряд запропонував членам наглядової ради "Нафтогазу" залишитися на посадах ще на рік. Згодом з'явилася інформація, що п'ять із шести таки припинили свої повноваження, але 19 травня голова наглядової ради Клер Споттісвуд заявила, що члени наглядової ради готові продовжити контракти ще на рік. Уряд затвердив їхнє переобрання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: