fbpx
Сьогодні
22:44 15 Чер 2021

НАТО підтримує реформи, які наближають Україну до Альянсу, - Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запевнив, що Альянс залишатиметься солідарним з Україною та Грузією та підтримуватиме реформи, які наближають ці країни до Північноатлантичного Альянсу.

Про це він заявив під час пресконференції по закінченню зустрічі голів країн-членів НАТО в понеділок в Брюсселі, передає Голос Америки.

Він також зауважив, що відносини з Москвою зараз на найнижчому з часів Холодної війни рівні, разом з тим він висловив готовність до діалогу з Москвою у певних стратегічних питаннях:

"У час глобальної конкуренції Європа та Північна Америка повинні міцно стояти разом в НАТО, щоб захистити наші цінності та наші інтереси. Особливо у той час, коли авторитарні режими як Росія та Китай кидають виклик базованому на міжнародних нормах міжнародному правопорядку. Союзники привітали сьогодні консультації з президентом Байденом напередодні його зустрічі з президентом Путіним в Женеві. Наші відносини з Росією на найнижчому з часів Холодної війни рівні. Агресивні дії Москви мають вплив на нашу безпеку. НАТО залишається відданим нашому двоколійному підходу – захисту та діалогу. Ми підтримуватимемо міцність нашої оборони, залишаючись готовими до діалогу, щоб чітко донести нашу позицію, уникнути непорозуміння та запобігти ескалації. Ми повністю підтримуємо рішення продовжити Угоду СНО-3 та ми вітаємо майбутні переговори щодо контролю за озброєннями. Ми залишаємось солідарними з нашими цінними партнерами Україною та Грузією та ми продовжуватимемо підтримувати їх у проведенні реформ, які наближають їх до НАТО".

Учасники саміту також обговорили питання Китаю. За словами Генсека, Альянс визнає можливості співпрацювати з Китаєм у таких питаннях, як контроль за озброєннями та кліматичні зміни. Разом з тим, Столтенберг зауважив, що зростаючий вплив Китаю та його зовнішня політика представляють виклики безпеці Альянсу.

"Китай швидко збільшує свій ядерний арсенал з більшою кількістю боєголовок та великою кількістю високотехнологічних систем запуску. Китай непрозоро проводить модернізацію свого війська. Він співпрацює у військовій галузі з Росією, в тому числі проводячи навчання", – сказав на пресконференції Столтенберг.

Генсек також оголосив, що учасники саміту затвердили всім ключових напрямків майбутньої співпраці. В першу чергу члени Альянсу домовились посилити роль НАТО у якості трансатлантичного форму для консультацій та спільних дій по всіх напрямках, які мають відношення до безпеки. Учасники саміту також домовились посилити механізм стримування, стійкість громадянських суспільств, покращити технологічну складову Альянсу, посилити роботу у напрямку зміцнення міжнародного правопорядку.

Також Генсек окремо зазначив про рішення Альянсу значно збільшити тренування та будування потужностей країн-партнерів НАТО – "від України до Грузії, від Іраку до Йорданії".

Як писала "Рубрика", 14 червня лідери НАТО схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу, у якому вперше за останні роки підтвердили надання ПДЧ для України в майбутньому.

Рубрика:
Політика Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: