fbpx
Сьогодні
18:45 14 Чер 2021

В НАТО заявили, що Україна отримає членство через ПДЧ

Лідери НАТО схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу, у якому вперше за останні роки щодо України вжито ті самі формулювання, що звучать щодо Грузії.

Копія документа була представлена журналістам, пише Європейська правда. 

"Ми підтверджуємо рішення, ухвалене у 2008 році на Бухарестському саміті НАТО, про те, що Україна стане членом Альянсу і при цьому План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід'ємною частиною цього процесу", – йдеться у документі. У рішенні жодного попереднього саміту НАТО не звучало таких формулювань щодо України. Щодо Грузії таке формулювання звучить з 2018 року.

Рішення саміту також закликає Україну рухатися до членства через виконання Річних національних програм.

"Річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО (КУН) залишаються механізмом, за допомогою якого Україна просуває реформи, що стосуються її прагнення до членства в НАТО. Україна повинна повною мірою використовувати всі інструменти, доступні в рамках КУН, для досягнення своєї мети – впровадження принципів і стандартів НАТО", – йдеться в комюніке саміту.

Спільне рішення союзників також закликає Україну проводити подальші "широкомасштабні, стійкі та неповоротні реформи", як у секторі безпеки та оборони, так і в інших сферах. У рішенні, зокрема, коротко згадана потреба "поваги до меншин". Цю вимогу, як відомо, послідовно висуває Угорщина, втім, у даному рішенні немає деталізації, на якій Будапешт наполягав раніше.

Також Альянс наголошує, що Партнерство розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner, EOP), яке Україна отримала у 2020 році, "додає імпульс до нашої і без того амбіційної співпраці та просуває подальшу (військову) взаємосумісність".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Рів з крокодилами

Осміліло у офіційних заявах щодо перспектив членства в НАТО України. Щоправда залишивши собі маневр для торгу.

Та все ж невже почало доходити до НАТО: взірваний президент Польщі країни НАТО, отруєні "новачком" громадяни НАТО у Болгарії, Англії, підірвані військові склади у Чехії країни НАТО, захоплений європейський літак країни НАТО - це свідомі дії Росії, і це не лише про Україну, а мішень Орди багата Європа, на слабинку якої так чекають росіяни і нападуть грабувати і убивати.

Ще Грузію слід було захищати військово, а не лише заявами.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: