fbpx
Сьогодні
Колонка 16:35 29 Тра 2020

Виклики цифрової трансформації для Державного бюро розслідувань

Цифровізація є критично необхідною складовою для підвищення ефективності та прозорості роботи будь-якого державного органу. ДБР — не виняток. І ось чому.

Державне бюро розслідувань — відносно новий правоохоронний орган, створення якого було передбачено зобов'язаннями України при вступі до Ради Європи. З початку його роботи функції досудового розслідування почали поступово переходити від прокуратури до Бюро. Нещодавно, Указом Президента була затверджена його нова організаційна структура. А вже на початку червня відбудеться довгоочікуване інтернет-голосування з обрання кандидатів до складу Ради громадського контролю — надзвичайно важливого елементу, який здійснюватиме цивільний контроль за діяльністю всього органу.

Та поряд із нарощеною потужністю у розслідувані проваджень (3000+ справ, 1000+  вироків), ДБР у звіті за 2019 рік відмічає провал у комплектуванні оперативних підрозділів, невиважену програму державних закупівель та відсутність прогресу у розвитку ІТ-інфраструктури та кібербезпеки. Ці виклики, що стоять перед командою Бюро у 2020 році, цілком реально може подолати новообрана Рада громадського контролю.

Вищевказані пункти накладаються на дві одвічні українські проблеми:

 • Тотальну недовіру громадян до державних владних структур, правоохороних органів, прокуратури, судової системи, тощо;
 • Корупцію, як "ракову пухлину" усіх підвладних верств держави.

Сьогодні весь світ переходить в діджитал. Історія з коронакризою лише прискорила цей процес. Тому дуже важливо надати правоохоронним органам можливість перейти від функції "гасіння пожеж" до попередження злочинів, тобто роботи на випередження. А це можуть дати лише нові технології, якими вже користуються зловмисники.

Надзвичайно важливими та потужними інструментами можуть стати:

 1. система раннього реагування, яка буде базуватись на апробованих технологіях;
 2. майданчик або "пісочниця" для тестування та адаптації цих технологій.

Варто розуміти, що сьогодні існує великий запит та необхідність впровадження інноваційних підходів, як в роботі, так і в комунікації Бюро. Для подолання вищеназваних фундаментальних проблем, ДБР має поставити собі на щоденну повістку застосування технологій, вже протестованих на ринку. Наприклад, таких як:

 • Великі дані та аналітичні висновки на їх основі
 • Текстова аналітика
 • Управління оперативними базами даних
 • Вміння консолідувати інформацію з розподілених реєстрів
 • Технології кібербезпеки
 • Підвищення якості даних

Ще одним ефективним рішенням може стати створення стратегії кооперації з фінтех-провайдерами (як вітчизняними, так і закордонними) з метою зменшення витрат на ІТ-інфраструктуру Бюро та суттєве збільшення використання інструментів аналітики. 

Окрім того, ефективними методами можуть стати:

 • Підготовка кадрів для роботи з сучасними технологіями (наприклад, методики виявлення злочинів за допомогою аналітики даних);
 • Створення зручного майданчику зворотного зв'язку з громадськістю та бізнесом;
 • Автоматизація роботи з відкритими даними.

Використання новітніх технологій вже давно є буденністю для країн Заходу. Наприклад, лише за один рік, ФБР зібрало 6 петабайтів даних це все одно, що 120 мільйонів заповнених вщерть кімнат з паперовими документами. Без ефективного аналізу таких неймовірних масивів даних правоохоронним органам було б неймовірно важко боротися зі злочинцями. І на це у них пішли роки. А ми вже можемо використовувати всі ці напрацювання, адже світ технологій сьогодні доступний, як ніколи, він немає кордонів.

Як підсумок — налагодження правильного процесу трансформації, комунікації з громадянським суспільством та бізнесом та їхнє широке залучення допоможе повернути як довіру до правоохоронної системи, так і до фінансовому сектору. Це напряму вплине на розвиток економіки та залучення інвестицій в Україну.

1079

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Гість

Все це гарно, але в наших умовах треба щоб і службовці хоча б вміли користуватися тим комп'ютером для зворотнього зв'язку з громадянами, бо раніше, якщо поштою відправиш листа, то отримаєш на нього підтвердження про отримання, а зараз і не зрозуміло, дійшла взагалі в установу електронна пошта, чи там тупо від неї відморозилися, ніби і не бачили. Та для різних шахраїв кіберзлочинців "країна в смартфоні" - велике поле для злочинності, коли і самі персональні данні масово зливаються та продаються будь кому будь ким.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: