Формула Вавриша та особливий статус Києва. Що пропонують у Зеленського?
7 загроз нового Закону про столицю

Будівля Київської міської ради
Поки більшість намагається розібратись з формулою Штайнмаєра і особливим статусом Донбасу, поза увагою лишається формула Вавриша та особливий статус Києва, який пропихують в законопроекті 2143-3 про столицю депутати від «Слуги народу».
Ключові проблеми, які закладені в цій моделі:
1. Невнятний статут районних рад.
Взагалі весь процес зміни закону про столицю розпочали, щоб відновити місцеве самоврядування в Києві, через передачу більшості повноважень на нижчий рівень. Але в законопроекті по суті, в районних рад лишається той самий статус, що і є – їх наявність і можливості залежить від рішення Київради.
Тобто навіть якщо ухвалити це законопроект – районні ради не відновляться, поки за це не проголосує Київрада. І повноваження їхня теж буде визначати Київрада. А самі розумієте, що депутатам Київради взагалі не цікаво ділитись владою з якимись там районними радами.
Тому статус районних рад треба прописати чіткіше, так само як їх повноваження. Інакше це профанація.
2. Особливий порядок проведення виборів в місті Києві.
Більшу дурість навіть важко придумати. По-перше, сама по собі ідея, що в Києві вибори мають проходити якось інакше, ніж по всій іншій країні, абсурдна. Київ — це частина України, тут не може бути інших правил. По-друге, «Слуги народу» хочуть запустити дві системи виборів – мажоритарка на районні ради, і кадавр відкритих списків на Київраду, де між собою конкурують спочатку районні організації партій, а потім вже кандидати в списках. Нащо потрібна така складна система — взагалі неясно.
3. 10 районів Києва навічно.
В законі пропонують закріпити, що в Києва 10 районів. І все. Хочеш менше чи більше? Міняй закон. Це повна дурість, бо в усіх містах кількість районів визначає місцева рада. Це абсолютна істина, що кількість районів в Києві треба змінювати. Замість цього пропонують зацементувати цю неефективну систему.
4. Дурний розподіл між депутатами Київради і райрад.
Якщо Київрада таки надумає відновити райради, то ми отримаємо ще купу проблем, бо процедура обрання і статус депутатів цих двох рад буде дуже різний. Оскільки Київраду обирають за пропорційною системою, а районні ради по мажоритарці, то ми отримаємо ситуацію, коли за депутатів районної ради проголосувало БІЛЬШЕ виборців, ніж за депутатів Київради. Одразу конфлікт – хто є більшим представником громади, той хто депутат Київради чи кого підтримало більше жителів Києва?
Плюс депутатів Київради пропонують зробити «посадовими особами місцевого самоврядування». Читай:«державна зарплата і не можна суміщати з іншою роботою». В той же час, як депутати районної ради лишається «на громадських засадах».
Це маразм. Бо депутат місцевої ради – це не професія. Те, що має бути – компенсація витрат, пов'язаних з виконанням повноважень депутата. Але в людини має лишатись можливість працювати за основним фахом.
5. Забули про місцеву демократію.
Законопроект скасовує можливість подати проект рішення в порядку місцевої ініціативи (і це прямо суперечить закону про місцеве самоврядування). Також лише згадали про органи самоорганізації населення, але жодним чином не сказали, яка їхня роль в Києві. Фактично законопроект зменшує роль жителів на управління містом, зводячи її лише до голосування на виборах за Київраду, а далі депутати Київради самі розберуться.
6. Федералізація Києва.
Законопроект створює в Києві особливе правове поле, де окремі закони діють не так, як вони діють по всій території України. Це прямо заборонено Конституцією, бо Україна унітарна держава, а не федерація. Тому всі закони мають діяти на всій території ОДНАКОВО. Не може в Києві бути особливий доступ до водойм чи особливе збереження зелених насаджень. Ці речі мають діяти на всій території України. В тому форматі, що пропонують – законопроект можна буде скасувати через Конституційний суд. Враховуючи, що до того часу точно пройдуть вибори в Київраду і можливо навіть райради, то статус влади стане дуже суперечливий.
7. Правовий хаос.
Це логічне продовження від «федералізації» Києва, оскільки законопроектом пропонують створити окреме правове поле в Києві, це створює просто ВЕЛИЧЕЗНУ можливість для спекуляцій із законодавством. Через цей законопроект на території Києва перестануть діяти норми інших законів. Мудакуваті юристи і корумповані судді отримують можливість крутити правовими нормами, як хочуть. Якщо не діє норма А із закону про місцеве самоврядування, то чому б не сказати, що не діє також і норма В? Це буде такий дурдом, що навіть страшно уявити.
Ухвалення законопроекту 2143-3 без вирішення цих 7 недоліків, не просто не вирішить проблеми Києва. Він створить стільки нових проблем, що взагалі незрозуміло, як місто зможе функціонувати за таких умов.
Особый статус г. Киева должен составлять только того человека который родился в г. Киев но ни как с бандерщины ! Хотя их там как море Лаптевых. Столицей Украины должен стать г. Герой Херьков
А что же вы так боитесь бендеровщины(независимости)?Вы случаем не москаль?
А Харьков-город герой?Это который дважды сдавали фашистам в 43 году.
Киличку пора уходить, он майдановский. Они народу Украины не дали жить, при этом наживались сами. ВОН !
Власть считается майдановской.А по сути гребут под себя.Кличко надо уходить потому,что безобразий не уменьшилось,а добавилось.
Кличко майдановский, хватит им и пяти лет ограбление народ, достаточно. Я бы проверил доход Кличка за его мерство.
Проверять надо доходы всех меров,Мера Харькова тоже обязательно.Были до 2014 года не майдановские,и что?То -же безобразие и даже хуже.