fbpx
Сьогодні
Колонка 12:35 19 Гру 2022

Миколай, який приходить в інтернат: чому це не працює

У "Божественній комедії" Данте є вираз про благі наміри, які приводять до пекла. Напередодні свята Миколая ці слова набувають нового значення. Саме в цей час починаються численні збори на подарунки для дітей-сиріт, яких виховують в інтернатах. Та чому вони лише шкодять?

Бажання потішити дітей подарунками від святого Миколая хороше і благородне. Та кожна дія має свої наслідки, і у цьому випадку вони будуть не такими, як сподіваються благодійники.

Якщо ви хочете відвідати дитбудинок чи інтернат зі святковою програмою та подарунками, вам слід знати, що лише 8 % дітей, які там мешкають, є сиротами. 92 % мають бодай одного з опікунів. Чому ж тоді діти живуть в інтернатах? Відповідь могла б стати поштовхом до справді ефективної допомоги.

У попередньому матеріалі я вже розповідала, що інституційний заклад опіки не є сприятливим місцем для виховання дитини. Система інституційного догляду просочена недотриманням прав дитини. Як наслідок — випускники інтернатів не можуть дати собі ради у повсякденному житті. Чи будуть у такому разі ефективними в інтернатах подарунки на Миколая? Питання риторичне. Цим дітям потрібні не подарунки, їм потрібен дім.

Разовий візит не розв'язує проблеми дітей-сиріт. 19-го грудня та кілька днів напередодні біля інтернатів вишиковуються цілі черги благодійників. Але не всі подарунки та солодощі, адресовані дітям, дістаються саме їм. І це нормально! Не можна, щоб за три дні дитина з'їдала річну порцію цукерок. Під час новорічних свят у дітей в інтернатах через надмір солодкого навіть можуть формуватися харчові розлади.

Святий Миколай — чудова постать. Його легендарність та святість надихають допомагати та підтримувати ближніх. Але Миколай не робив добрі справи лише раз у році! Є ще 364 днів, коли можна і треба займатися благодійністю.

Якщо вам справді не байдужа доля дітей в інтернатах, маємо для вас кілька порад, як зробити допомогу дієвою:

  1. Станьте "добрим сусідом" — волонтером, який підтримує сім'ю на кризовому етапі. Ви можете пройти для цього відповідне навчання. Ваша підтримка та дружба будуть цінними й допоможуть родині вийти зі скрути. Отож, діти залишаться вдома та не потраплять під державну опіку.
  2. Станьте наставником для дитини в інтернаті. З таким запитом радимо звернутися до центру соціальних служб у вашому місті. Там нададуть детальну інформацію щодо наставництва.
  3. Діліться навичками. Діти в інтернатах мають потребу не лише у веселощах та розвагах, але й у практичних знаннях та навичках.. Це прості вміння, які ми здобуваємо, коли живемо в сім'ї, але їх дуже складно здобути випускнику закладу опіки. Йдеться про звичайні відвідини магазинів, вибір одягу, користування транспортом чи фінансову грамотність.

Для ґрунтовної підтримки дитини в інституції потрібні довірливі стосунки, які неможливо налагодити впродовж одного візиту за рік. Тому, якщо ви хочете допомагати дітям, на вас чекає тривала системна робота. Це потребуватиме більше часу й зусиль, але Святий Миколай, впевнена, пишатиметься вами!

413

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: