fbpx
Сьогодні
Колонка 11:57 14 Лют 2019

14 лютого… це про книги?

Саме так: 14 лютого – не лише день Закоханих, а ще і день Дарування книжок (тоненький натяк на те, які презенти також доречні у цей день).

Якщо ви, так само, як і я закохані у книги, – це чудова нагода  поєднати обидві теми, у кращих традиціях вираження почуттів:

книги + кохання = щастя

Я підготувала підбірку творів, які допоможуть розібратися з найбільш болючими питаннями стосунків, віднайти своє розуміння слова "кохання", виправити помилки у взаєминах з партнером/партнеркою, а також навчать сміятися з незручних моментів у спілкуванні про любов.

день дарування книг

"Парадокс пристрасті"

Знаєте, як буває: один партнер більш зацікавлений у стосунках, ніж інший – потім вони міняються ролями, після чого стосунки згасають?

"Парадокс пристрасті" – про кохання та стосунки з точки зору психології. Такі складні ситуації – результат поділу ролей у парі на того,  хто веде і того, кого ведуть. Це такий собі алгоритм, і книга дозволяє на нього подивитися неупереджено, з боку третьої особи. Спойлер: найчастіше проблеми виникають, коли ми не хибно визначаємо, чи ми ведемо, чи нас ведуть у любовному спілкуванні.

Чому складнощі у стосунках виникають? Що важливіше – пристрасть чи дружня прив'язаність? Як не дозволити травмам дитинства вплинути на поточні стосунки?  Ця книга описує найбільш болючі ситуації:один партнер зацікавлений у стосунках більше ніж інший; стосунки влаштовують, але не вистачає пристрасті; партнер подобається, але його надмірна увага відштовхує, і тому люди починають віддалятися.  Якщо коротко, відповідь на всі ці питання доволі неприємна: ми не знаємо себе, хибно оцінюємо свою поведінку у стосунках.

"Чудодійної панацеї" немає – перед тим, як починати стосунки, варто добре познайомитися з собою: своїми потребами, страхами та вразливостями. Саме вони створюють різні моделі поведінки: коли ви в стосунках з різними людьми відчуваєте себе героєм "Дня байбака" – люди міняються, а події та сценарії – ті самі. Спойлер: стосунки, які побудовані на пристрасті, дуже швидко закінчуються. Книга – не для легкого читання за вечір: в певних питаннях вона стане ключем, який відімкне підвал, де ви ховали все небажане. В інших – стане ліхтарем, який зможе пролити світло на питання, в яких ви не розумієтеся, та вказати "дорогу додому". Та якщо ви хочете розібратися у стосунках чи своїх моделях поведінки, "Парадокс пристрасті" – саме те, що треба!  

"69 міфів про секс"

Як можна боротися зі стереотипами та комплексами? Нищити їх фактами (припавленими інтелектуальним гумором). На противагу до попередньої книги, ця – легка та  гумористична: якраз для читання за вечір, може, навіть разом з партнером. Завдяки цій книзі у вас з'являться свої особисті жарти про інтимні теми та кохання: можна буде загадково підморгувати одне одному, коли мова йтиме про щось незручне. Сама назва говорить, що в книзі розвінчають "загальноприйняті" міфи, які наче і загальновідомі – питати про них ніяково, але настільки безглузді, що вірити в них соромно. Все ще думаєте, що лише чоловік має ініціювати секс, бо їм це більше потрібно, ніж жінкам? Вважаєте, що у прекрасної статі є чарівна точка G? Геть "розумні" статті з інтернету! Як книголюб зі стажем просто приписую вам цю книгу для, щонайменше, щоденного вжитку – спростування одного міфа на день, а ще краще – читання у парі з партнером. Коли ви разом посмієтеся над власним упередженнями, ваша спілкування стане більше сповнене довіри. До того ж, це додатковий привід обговорити свої страхи та бажання. Інформація про передозування: "69 міфів про кохання" викликають гучний сміх, почервоніння від сорому та більшу впевненість у собі та своїх поглядах на секс.

день дарування книг

"На одній хвилі"

Ми будуємо стосунки у різних площинах: любовні, дружні, робочі. Та чи є вони гармонічними та конструктивними? Чи не руйнують нас? І чи взагалі потрібні, адже часто стосунки – причина болю та розчарувань? Якщо коротко: звісно, потрібні (адже багато досліджень ствреджують, що людина все-таки соціальна, і про це говорить навіть фукціонал мозку). Нейробіологія знає відповідь на питання про те, як зробити спілкування конструктивним, адже часто питання не в оточенні – в наших реакціях (звісно, коли мова не йде про насилля абощо). Тому наступна книга "На одній хвилі" – про стосунки з точки зору нейробіології. Якщо коротко, в нас вже закладені певні моделі реакції та поведінки: під впливом середовища, рішень тощо. Тому вміти ладнати з оточуючими – це не здатність супергероїв а-ля Марвел чи DC, це справді навичка, яку можна сформувати. І "На одній хвилі" містить вправи та інструменти, як цього достягнути: як правильно комунікувати свої потреби, як бути більш емпатійним та не провалюватися у ями розпачу. Спойлер: так, мозок можна налаштовувати. Інколи реакції, які закоренилися – результат ситуацій, а не нашого вибору. Тож якщо колись ситуації сформували щось небажане, трішки знань та сили волі допоможуть вам будувати більш зрілі та гармонічні відносини у різних площинах. Якісні конструктивні відносини роблять людину більш щасливою. Може навіть трапитися як в анекдоті "Я знаю, як розмовляти та встановлювати зв'язки з ким завгодно. Але навіщо?" Проте, моя думка така: спочатку навчитися, а сфера застосування знайдеться. Ще не знаю людей, яким дружнє широке коло спілкування шкодило.    

"Математика кохання"

Думаю, багато хто з вас бачив фільм "Людина, яка змінила все". Надихаючи історія математика, який за допомогою цифр зумів змінити гральні стратегії у бейсболі. Математика непередбачувана, еге ж. Та де бейсбол, а де кохання? Почуття – складніші, тож математика не спрацює? Та Ханна Фрай, авторка "Математики кохання" вважає інакше. Яким би складним не було почуття кохання, в ньому також є паттерни, моделі поведінки та вибору – тож його спробувати відтворити у певних абстрактних моделях. Чи можна вважати красу, кількість сексуальних партнерів, місце, звідки ви – факторами, які тим чи іншим чином вплинуть на ваші успіхи у коханні? Ще й як можна! Авторка пропонує свої "числівники-знаменники", які дозволять неупереджено подивитися на кохання. Не без гумору, та з серйозними аргументами пані Фрай ділиться власною моделлю реальності, яка допомагає абстрагуватися від почуттів та поглянути на кохання більш прагматично. І знаєте, такий підхід дуже корисний! Думаєте, що ваші поточні стосунки – диво, в них можна забути про себе та свої потреби та віддатися партнеру? Хоп – і ця книга знімить пелену з очей та дозволить зрозуміти, чому та в який саме "любовний паттерн" ви потрапили і як з нього максимально комфортно вийти. Почуття затуманюють розум і часто це заважає конструктиву. Поглянути на себе, партнера та стосунки іншими очима – ось для чого книга "Математика кохання". Так, поза рівняннями можуть залишитися доволі важливі нюанси, але, погодьтеся, холодний розум у стосунках – саме те, що допомагає не наробити дурниць, по які потім шкодуєш!

1190

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: