fbpx
Сьогодні
Здоров'я 09:16 27 Гру 2018

Новий тренд: інтуїтивне харчування

У світі набирає популярності «дієта внутрішнього голосу». Розібралися у її основних правилах

Інтуїтивне харчування виникло в Америці у 1970-х роках. Його основоположником став дієтолог Стівен Хоукс, який розробив основні принципи вживання їжі, згідно зі своїми поглядами. Незабаром його ідеї підхопили у світі. Наразі це один з основних трендів у сфері здорового харчування.

"Ні" дієтам та заборонам

Основна ідея полягає у тому, щоб дослухатися до потреб власного організму. Інтуїтивне харчування передбачає усвідомлене ставлення до того, що саме та в яких кількостях їсть людина. Тут немає місця заборонам чи дієтам. Організм працює таким чином, що реагує на категоричні заперечення бажанням якнайшвидше отримати заборонене. Саме тому будь-яка дієта стає складним випробуванням і часто закінчується зривами на шкідливу їжу. Тож завдяки інтуїтивному харчуванню людина може їсти будь-що у помірних кількостях, якщо їй справді цього хочеться. Розуміючи те, як впливають різні продукти на здоров'я та самопочуття, можна утриматися від імпульсивного поглинання тижневих запасів солодощів чи фаст-фуду.

Розумне втамування голоду

Інтуїтивне харчування передбачає контроль над відчуттям голоду та ситості. Їжа не повинна ставати розвагою чи антидепресантом. Потрібно їсти лише тоді, коли з'являється відчуття голоду. Перевагу варто надавати продуктам, що принесуть задоволення як смаковими якостями, так і користю. Прихильники цієї системи харчування звертають увагу на те, що спершу може хотітися нездорової їжі і цьому не потрібно чинити спротиву. Організму швидко набридне таке харчування і їсти здорову їжу стане простіше й приємніше. Окрім того, під час їжі не варто відволікатися на сторонні речі, щоб вчасно відчути ситість та не їсти зайвого.

Любов до свого організму

Організм постійно дає сигнали щодо нагальних потреб, проте не всі вміють їх розпізнавати. Тож, завдяки інтуїтивному харчуванню людина може зрозуміти, що саме,  коли й у яких кількостях варто їсти. Для цього потрібно полюбити свій організм, позбутися почуття провини за з'їдений шкідливий продукт та навчитися самоконтролю. Якщо одного дня переїсти, то організм від цього постраждає і дасть про це знати нудотою, болем у животі тощо. Усвідомлений підхід означає уникнення такої помилки в майбутньому задля комфорту травлення.

Переваги інтуїтивного харчування

Дослідження свідчать про те, що завдяки інтуїтивному харчуванню у людей відбулися суттєві покращення харчової поведінки. Майже зникли ситуації втрати контролю над апетитом та бажанням їсти шкідливу їжу, переїдання або недоїдання. В учасників відбулися позитивні зміни психологічного стану: прийняття себе, свого тіла, зменшення занепокоєння через харчі. Деяким учасникам вдалося скинути вагу. У кількох дослідженнях також спостерігалася боротьба з депресією, тривожними станами, підвищення самооцінки та загального благополуччя.

Експерти, які довгостроково спостерігали за станом здоров'я учасників, повідомили про  зниження рівня холестерину, артеріального тиску, підвищення фізичної активності, поліпшення харчової поведінки тощо.

Intuitive Nutrition

Висновок

Інтуїтивне харчування – це спосіб харчування, що має стати звичкою задля того, щоб принести якомога більше користі. Новий тренд у світі їжі передбачає розвиток усвідомленого ставлення до неї, гармонійні відносини з власним організмом та баланс психічного та фізичного станів людини.

7228

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: