fbpx
Сьогодні
Корисності 11:35 26 Вер 2021

День контрацепції: 25 несподіваних рішень з усього світу

Протизаплідні сережки, спеціальна білизна та австралійська трава. Буде гаряче!

English version here

Проблема контрацепції не нова. Засоби від небажаної вагітності мали попит ще у давньому Єгипті, а в Середньовіччі люди вже користувалися прообразами сучасних презервативів для захисту від "поганих хвороб".

Карикатура початку XX ст. Жінка відбивається від лелеки, що приніс їй дитину.

Карикатура початку XX ст. Жінка відбивається від лелеки, що приніс їй дитину.

Але Всесвітній день контрацепції виник не так давно — офіційно його започатковано у 2007 році. День, який щорічно відзначається 26 вересня, не стільки свято, скільки довгострокова кампанія, спрямована на всіх жінок і чоловіків репродуктивного віку. Її мета — максимальне підвищення обізнаності людей про способи і методи контрацепції, зменшення високого рівня незапланованих вагітностей і, відповідно, зниження кількості абортів. Її головний девіз: "Contraception: It's Your Life, it's your responsibility", що в перекладі означає: "Контрацепція: це ваше життя, це ваша відповідальність".

З цієї нагоди "РУБРИКА" розповідає про 25 найцікавіших способів контрацепції. 

Франція — країна безпечного кохання

День контрацепції: 25 несподіваних рішень з усього світу

Щоб забезпечити молодих жінок засобами захисту від небажаної вагітності, цьогоріч у Франції прийняли важливе рішення — там зробили контрацептиви безкоштовними для всіх жінок до 25 років. Нововведення в країні має запрацювати вже з 1 січня 2022 року. Програма буде охоплювати зокрема гормональні контрацептиви, біологічні тести, які йдуть разом із ними, рецепт на контрацепцію та всі послуги, пов'язані з нею. Також безкоштовними будуть таблетки, спіралі та протизаплідні імплантати. До цього вікова межа для безплатного доступу до контрацепції у Франції становила 18 років.

"Революціонерки" у блістері

контрацепція

Протизаплідні таблетки існують уже більше 60 років. Багато хто вважає, що саме вони стали причиною сексуальної революції. Адже з появою цих маленьких пігулок жінка отримала небачену досі свободу, переставши бути і в сімейному, і в сексуальному сенсі "другорядною" фігурою. Можливість самій вирішувати, вагітніти чи ні, стала колосальним рушієм жіночої емансипації і радикальним чином змінила відносини між статями. 

За ці десятиріччя протизаплідні таблетки стали буденною річчю  — комплексні оральні контрацептиви нині приймають понад 100 млн жінок. "Ліки від вагітності" постійно вдосконалюються і оптимізуються, і вже давно ніхто не боїться, що через жіночі таблетки можуть "вирости вуса" чи суттєво збільшитися вага.

Водночас сьогодні жінки вже не хочуть занадто заморочуватися контрацепцією, тепер вони чекають від неї аби вона була необтяжливою, непомітною для оточуючих і, звісно ж, довгостроковою. 

Чудодійна зірка

контрацепція

Інноваційна система доставки протизаплідних засобів була розроблена вченими з Массачусетського технологічного інституту. Завдяки оригінальній капсулі в формі зірки, необхідність слідкувати за блістером з таблетками щодня може залишитися в минулому. Всього за один прийом організм жінки буде отримувати місячну дозу протизаплідного препарату. Це допоможе зменшити кількість небажаних вагітностей, які виникають через те, що користувачки забувають регулярно приймати щоденну дозу таблеток. Новий протизаплідний засіб розміщується в желатиновій капсулі. У шлунці вона розширюється і залишається там протягом кількох тижнів після проковтування. Весь цей час капсула повільно випускає гормони, які запобігають вагітності.

Перші випробування вчені провели на свинях, і ті виявилися успішними — повідомляється, що капсула надає той же ефект, що і щоденні дози. Протягом трьох-п'яти років будуть відбуватися подальші дослідження і випробування чарівної пігулки на людях. 

 Липучка з мікроголками

День контрацепції: 25 несподіваних рішень з усього світу

Ще одна розробка для жінок від американських дослідників виготовлена у вигляді пластиру з мікроголками. Пластир легко кріпиться, мікроскопічні голки потрапляють під шкіру, де біорозкладні полімери поступово вивільняють протизаплідний засіб. Головні переваги нового девайсу: тривалий ефект і можливість самостійного використання. Зазвичай протизаплідні препарати володіють тільки однією з цих переваг. Засоби тривалої дії (наприклад, підшкірні імплантати або внутрішньоматкові засоби) забезпечують найвищий рівень ефективності, але, як правило, вимагають участі медичного працівника. 

Під час тестування на тваринах експериментальний пластир забезпечував необхідний рівень контрацептивного гормону протягом більше одного місяця після нанесення на шкіру у той час, як ті пластирі, якими користуються зараз, потрібно змінювати раз на тиждень. Після цього пластир був використаний на 10 жінках, і його результати виявилися позитивними. 

Марк Праусніц, професор хімічної та біомолекулярної інженерії, та інші дослідники кажуть, що цей протизаплідний пластир найкраще підходить для жінок, які втомилися приймати ліки. Крім цього, цей пластир також дуже корисний для тих жінок, яким нелегко отримати протизаплідні таблетки. Вчені також вивчають можливість використання одного пластиру протягом півроку. 

Протизаплідні сережки

контрацепція

Хоч у пластирі і немає нічого дивного, можливо, не кожна жінка захоче, щоб він був помітний на тілі. Дослідники з Технологічного інституту Джорджії винайшли альтернативний вид контрацепції — протизаплідні сережки. Ця фармацевтична прикраса має таку ж саму дію, що й звичні пігулки. Різниця в тому, що синтетичні гормони потрапляють до організму жінки через мочку вуха. Автори ідеї вважають: чим більше буде різноманітних варіантів контрацепції, тим більша ймовірність того, що потреби жінок в захисті від небажаної вагітності будуть задоволені.

Розробники вже успішно протестували свій винахід на доброволицях. Найближчим часом вони планують вивести свою розробку на ринок.

Чіпуйтеся і кохайтеся!

контрацепція

Якщо попередні засоби тільки плануються для широкого використання, то контрацептивний імплант вже більше десятка років успішно використовується в усьому світі. На вигляд це гнучка, довжиною 4 см, пластична тичинка, яка містить гормон прогестаген (синтетичний прогестерон), що виділяється поступово, захищаючи від небажаної вагітності. Під місцевою анестезією імплант вводиться під шкіру на внутрішній стороні передпліччя і залишається там протягом трьох років. Після цього терміну препарат повинен бути видалений і замінений новим, оскільки закінчується викид у кровотік діючої речовини з контрацептивним ефектом. Виймання імплантату — також коротка і безболісна процедура. Її можна робити щоразу, коли пацієнтка або лікар вважатиме це доцільним, а також якщо жінка вирішить завагітніти до закінчення строку дії системи, без негативного впливу на фертильність. 

Такий метод контрацепції поширений у США, але скористатися ним можна і в Україні. І хоч у вільному продажу його ще немає, деякі клініки пропонують передзамовлення. Вартість імпланта без встановлення може доходити до 5-9 тис. грн.

Таблетка для чоловіків — фантастика чи реальність?

День контрацепції: 25 несподіваних рішень з усього світу

Оскільки контрацепцію часто розглядають як жіночий обов'язок, існує припущення, що чоловіки не будуть використовувати довготривалу контрацепцію. Проте ряд досліджень показав, що багато чоловіків погодилися б прийняти протизаплідні таблетки, якби такі були. До прикладу, 77% сексуально активних американців у віці від 18 до 44 років виявили цікавість до використання чоловічих контрацептивів (крім презервативів і вазектомії). Тож, вчені не покидають спроб створити нові контрацептиви для чоловіків із тривалою та зворотною дією. 

Науковиця з України Поліна Лішко знаходиться за крок до створення чоловічого орального контрацептиву. Вона розробила новий засіб контрацепції, за що отримала у США престижну американську нагороду "для геніїв" MacArthur і 625 тисяч доларів фінансування досліджень протягом наступних п'яти років.

Поліна Лішко працює в університеті Берклі в Каліфорнії, вона — професорка молекулярної та клітинної біології, фахівчиня в сфері репродуктивної фізіології. Негормональний протизаплідний засіб на основі рослинних компонентів, який винайшла пані Лішко, стане основою для розробки нових унісекс-контрацептивів та контрацептивів для чоловіків. Препарат впливає на сперму і не дозволяє хвостам сперматозоїдів перетворитися на "штопор", щоб "забуритися" у яйцеклітину.

Два в одному — контрацепція і ліки

контрацепція

Приборкати хвости спермотозоїдів намагається і професор Сабатіні Вентура з університету Монаша (Австралія). Виявляється, аби зробити чоловіків тимчасово безплідними, потрібно "вимкнути" здатність сперматозоїдів пересуватися. А для цього потрібно "знерухомити" їхні хвости. Так у них не буде шансів природним шляхом дістатися до жіночої яйцеклітини, прорватися в її стінки і запліднити.

Для того, щоб "поставити на паузу" свою фертильність, чоловікові достатньо випити одну протизаплідну таблетку, яку розробили австралійці. Її можна приймати за кілька хвилин або за кілька годин до сексу. Цей препарат також планують використовувати для лікування захворювань передміхурової залози.

Як повідомляє автор дослідження, цей препарат "не впливає на життєздатність сперматозоїдів і на чоловіче здоров'я". Вже через 7 днів після прийому ліків сперматозоїди стають знову активними і можуть запліднювати яйцеклітину. Вчені вже перевірили нові ліки на мишах. Тепер потрібно дослідити дію препарату на людях. Випустити на ринок нові протизаплідні таблетки науковці планують через 2-3 роки.

Довгостроковий чоловічий контрацептив із можливістю скасування

День контрацепції: 25 несподіваних рішень з усього світу

Більшість довготривалих контрацептивів призначені для жінок, а чоловічі способи поки що обмежуються однією вазектомією, за якої хірургічно пошкоджують сім'явивідні протоки. Ця процедура є практично незворотньою. Китайські вчені розробили потенційний чоловічий контрацептив, заснований на використанні наночастинок заліза, який має довготривалий, але не постійний ефект. 

У дослідженнях вчені вводили лабораторним мишам дози наночастинок і скеровували їх за допомогою магнітів до яєчок. Потім до цієї області прикладали змінне магнітне поле, нагріваючи її до 40 градусів. В результаті сперматогенез у гризунів скорочувався на 30-60 днів. Після чого дія препарату нівелювалася і самці знов мали змогу запліднювати самиць. 

Тепер вчені з Шанхайського університету та Університету Наньтун працюють над удосконаленням технології, тому що поки що введені частинки не є біорозкладними, і можуть накопичуватись в організмі. 

Спеціальна білизна

контрацепція

Відомо, що носіння чоловіком надто тугої білизни або штанів призводить до підвищення температури сім'яників, через що кількість сперматозоїдів зменшується, що в свою чергу викликає проблеми з заплідненням. Саме на цьому принципі базується ще одна негормональна альтернатива — чоловіча теплова контрацепція. В її основі лежить штучний крипторхізм — іншими словами, штучне підняття яєчок до рівня паху. 

У 90-х роках Роджер Мюссе, андролог з лікарні Тулузького університету на півдні Франції, опублікував клінічні випробування спеціальної нижньої білизни, яка дозволяє притиснути яєчка до тіла, тепло якого здатне підвищити температуру яєчок на 2 градуси. Якщо це підвищення температури зберігається протягом 15 годин в день, 7 днів на тиждень, воно знижує вироблення сперми до такої міри, що через три місяці чоловік стає тимчасово безплідним. Коли нагрів припиняється, виробництво сперми відновлюється також через три місяці.

Це простий, немедикаментозний, оборотний та ефективний метод, але, як і іншим засобам чоловічої контрацепції, йому вкрай не вистачає маркетингової реалізації. Незважаючи на це, теплову контрацепцію використовують багато молодих чоловіків, стурбованих контролем своєї фертильності і поділом тягаря контрацепції всередині пари. У країнах Європи інформація розповсюджується через соціальні мережі, а у Франції навіть існують офіційні навчання.

Промислового виробництва "протизаплідних трусів" не існує, і тому у Франції з'являється все більше і більше асоціацій, які організовують майстерні, куди чоловіки можуть прийти і замовити собі нижню білизну для підйому яєчок. Ці ініціативні групи також всіляко просувають термічну контрацепцію і організовують інформаційні зустрічі.

Заокеанський Вазальгель

контрацепція

Кілька років тому пройшли успішні випробування на мавпах чоловічого гелю-контрацептиву. Його вводили ін'єкційно в сім'явивідні протоки, щоб перекрити вихід спермотозоїдам. Доклінічні випробування на тваринах показали майже стовідсоткову ефективність і оборотність процедури. Самці макак контактували з інтактними самками принаймні протягом одного сезону розмноження, а сім були розміщені з самками майже постійно протягом 2 років — після ін'єкцій Вазальгеля від тимчасово стерилізованих самців не було жодного зачаття.

Дослідники з США запевняють, що цей гель можна повністю видалити, вимивши його з протоків за допомогою спеціального розчинника.

Чоловіки, розправте плечі!

контрацепція

Друга фаза клінічного дослідження іншого протизаплідного гелю — вже для зовнішнього застосування, проводиться зараз приблизно в десяти світових провідних дослідницьких центрах. Це дослідження вважається найбільш багатообіцяючим з проведених останнім часом. 420 пар на трьох континентах беруть участь у тестуванні нового засобу. 

Застосування цього контрацептиву займає всього кілька секунд: чоловік просто щоранку втирає собі в плечі невелику кількість гелю.

Близько шістдесяти пар, які беруть участь в дослідженні, спостерігаються у відділенні акушерства і гінекології Каролінського інституту у Стокгольмі, Швеція. Христина Гемцелл Даніельссон, яка очолює відділення, каже: ентузіазм з приводу диво-гелю здивував медичну команду. Клініка була буквально завалена проханнями пар, які хотіли взяти участь в експерименті. 

Новий гель містить збалансовану комбінацію гормонів і має мізерний рівень побічних ефектів, при цьому має дуже високу ефективність. За весь час експерименту у шведській групі не сталося жодної вагітності.

Перші результати свідчать — цей гель дійсно є оборотним методом контрацепції. Але для отримання більш точних даних, експеримент триватиме ще деякий час.

Схоже, чоловіків чекає дуже цікаве і відповідальне майбутнє, а поки що презерватив — якщо не єдиний, то точно найпопулярніший метод контрацепції, який використовують чоловіки. Він може захистити не тільки від небажаної вагітності, а і від захворювань, що передаються статевим шляхом. Наразі це найнадійніший метод. Щороку в усьому світі продається майже 30 млрд презервативів. 

Безкоштовно поштою

презерватив

У Норвегії вже кілька років можна безкоштовно замовити презервативи. Сервіс надає вибір з 6 видів презервативів, є навіть з полуничним смаком. Протягом тижня упаковка з 15 презервативами обраного типу прийде в немаркованому конверті на вказану поштову адресу. Послугу надає Міністерство охорони здоров'я.

Якщо не кажуть "так" це означає "ні"

контрацепція

У 2019 році аргентинська компанія Tulipan представила упаковку презервативів "за згодою". За задумом її можна відкрити тільки вдвох — коли обидві людини цього хочуть. Нова упаковка зроблена таким чином, що відкрити її можна, тільки натиснувши одночасно на спеціальні точки збоку. Для цього знадобляться ваші руки і руки вашого партнера, згідного на секс. 

Презервативи "за згодою" ніколи не призначалися для продажу в магазинах, їх компанія поширила в барах і нічних клубах Аргентини безкоштовно — за словами виробників, Tulipan завжди виступали за безпечне задоволення, і цією дією намагалися нагадати про те, що згода — це найголовніше в сексі.

Слоганом благодійної акції стали слова: "Якщо вони не кажуть "так" це означає "ні".

Той випадок, коли менше — краще

День контрацепції: 25 несподіваних рішень з усього світу

На впевненість людей і бажання користуватися кондомом впливає побоювання, що він може розірватися, хоча за статистикою, розрив або зісковзування презервативу трапляється відносно рідко: у 1-5% випадків. Дослідження 2012 року показало, що найчастіше презервативи рвуться через неправильне використання. Наприклад, залишили повітря зверху, наділи навиворіт, відкривали зубами/ножицями, не перевірили упаковку на відсутність пошкоджень, не використали додатковий лубрикант, неправильно зберігали. У випадку, коли все ж таки хочеться підвищити надійність презерватива, найгірше рішення, яке можна прийняти — це одягнути зверху другий: так обидва тільки швидше порвуться. З тієї ж причини не варто використовувати одномоментно і чоловічий, і жіночий презервативи. 

Так, жіночі презервативи теж снують, з вигляду вони трохи схожі на чоловічі. 

Якщо від використання чоловічих презервативів є неприємні відчуття, завжди можна застосувати лубрикант. Є нюанс: латексні презервативи не можна використовувати з лубрикантами на основі олії. Це стосується будь-якої олії (кокосової, оливкової, соняшникової, вершкового масла і т.д.), кремів (для рук, ніг, тіла) та інших підручних засобів на масляній основі. Під дією цих речовин презерватив розповзається буквально на очах. Купуйте лубриканти на водній або силіконовій основі в аптеках або секс-шопах. Щодо гібридних — уважно читайте інструкцію з використання. Зате масляні лубриканти можна використовувати з поліуретановими презервативами. 

Рішення для алергіків

контрацепція

До речі, поліуретанові презервативи вигадали не тому, що існує дефіцит латексу. Справа в тому, що натуральний каучуковий латекс містить білки, на які приблизно у від 1 до 6% людей можуть виникнути серйозні алергічні реакції. І тут на допомогу алергікам приходять презервативи з інших матеріалів.

Поліуретанові кондоми гіпоалергенні, втричі тонші за латексні, не смердять гумою. Але зі всіма цими плюсами, є і мінус. Якщо ви помилитися з розміром, то вони з великою ймовірністю розірвуться, бо погано тягнуться. 

Зовсім не містять латексу і презервативи, зроблені із матеріалу кишківника ягнят. Але знов-таки, не без мінусів — вагітність вони попереджають, але не захищають ефективно від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Наприклад, вважається, що вірус СНІДу може проникнути через такий презерватив.

Розмір має значення

День контрацепції: 25 несподіваних рішень з усього світуЩе одна проблема — зручна посадка презервативу. Дослідження, проведене Університетом Індіани у 2014 році, показало, що довжина ерегованих пенісів у 1661 сексуально активного чоловіка коливалася від 4 см до 26 см, а окружність — від 3 см до 19 см. З огляду на це, наприклад, Global Protection Corporatio пропонує 10 варіантів довжини презервативів та дев'ять варіантів окружності. Є виробники, які виготовляють презервативи на замовлення аж у 60 розмірах!

Визначити свій розмір просто — візьміть звичайний сантиметр і заміряйте обхват вашої гордості. Те, що вийшло, поділіть на два. Підсумковий результат в міліметрах і є вашим розміром.

Сподіваючись, що більше людей почне користуватися бар'єрним методом контрацепції, вчені взялися за вдосконалення презервативу за допомогою інноваційних матеріалів та нових технологій.

Більше вологи!

контрацепція

Окремий конкурс грантів провів у 2013 році для розробників презервативів Фонд Білла і Мелінди Гейтс. Переможцями стали 11 прототипів, всі вони отримали в якості гранту від 100 000 до 1 000 0000 доларів.

Так, наприклад, австралійська компанія Eudaemon Technologies запропонувала (і вже добралася до реалізації) робити презервативи з гідрогелю, матеріалу для контактних лінз. Він і міцніше латексу, і рідше викликає алергію, і відчувається так, "ніби на вас нічого немає". Проєкт обіцяє, що презервативи будуть самозмащувальними, надміцними, без смаку і запаху, і навіть із ІПСШ сам матеріал буде боротися. І все це можна буде придбати у звичайному магазині лише через два роки. Віри додає те, що компанія у 2018 році отримала ще одну, вже державну підтримку в $1 млн. Новий презерватив може витримати до 1000 рухiв, це приблизно в два рази більше, ніж триває середньостатистичний статевий акт.

Австралійська трава робить латекс тоншим і міцнішим

День контрацепції: 25 несподіваних рішень з усього світу

Інша група дослідників з Австралії із Квінслендського Університету хоче зробити презервативи тоншими і міцнішими, поєднуючи латекс із волокнами австралійської трави спиніфекс.

Смолу спиніфексу здавна використовували як клей корінні народи Австралії. Дослідники змогли зміцнити латекс наноцелюлозою, вилученою з цієї трави. Отриманий латексний матеріал був на 17% міцнішим і на 30% тоншим в порівнянні з існуючими презервативами.

Розробку можна буде використовувати не тільки у виробництві кондомів, але і у створенні хірургічних рукавичок. Це дозволить рукам лікарів стати більш чутливими.

З турботою про веганів

контрацепція

Якщо говорити про 100% веганський спосіб життя, то і контрацепція повинна бути відповідною. Не так давно почали випускати спеціальні веганські презервативи. У їх виробництві не використовують казеїн (молочний білок), а лубрикант не тестується на тваринах. Роль пом'якшувача латексу у веганських презервативах замість казеїну виконують рослинні екстракти. Найперші і найвідоміші кондоми, які піклуються не тільки про вас, а і про природу — німецькі "Einhorn" (тобто "єдиноріг"). Так, винахідники веганських засобів для контрацепціі —  Філіп Зіфер і Вальдемар Цайлер — підкреслили чарівну унікальність свого продукту. Попит на нього виявився шаленим і тепер компаньйони продають веганських презервативів на 5 мільйонів доларів на рік.

Захист для тінейджерів

День контрацепції: 25 несподіваних рішень з усього світу

Ранній підлітковий секс — серйозна проблема нинішнього століття. За статистикою, сьогоднішні підлітки стають сексуально активними вже в 12 років. Дослідження "Поведінка дітей шкільного віку у сфері охорони здоров'я" в Європейському регіоні ВООЗ показало, що 21% підлітків у віці 15 років сексуально активні, причому багато з них піддаються ризику ІПСШ чи незапланованої вагітності, оскільки не користуються презервативами або іншими ефективними методами контролю народжуваності. І поки фахівці з дитячого виховання намагаються впливати на підлітків за допомогою просвітницької діяльності, швейцарські підприємці запропонували своє ефективне рішення цього серйозного питання.

Згідно з дослідженням, замовленим швейцарським урядом, значна частина підлітків, у яких був сексуальний досвід, не користуються презервативами через їх занадто великий розмір. Врахувавши ці дані, найбільший виробник презервативів у Швейцарії випустив в продаж спеціальну марку Hotshot, призначену для хлопчиків від 12 до 14 років. Такі вироби мають діаметр 45 мм при стандарті 52 мм.

На думку представників компанії, презервативи для підлітків — це досить ефективний і на сьогоднішній день поки що єдиний спосіб уникнути важких наслідків раннього сексу. "Ми всі прекрасно розуміємо, що підлітки займаються сексом, і наша зобовязаність їх убезпечити", — заявляють вони.

Яскраво — значить небезпечно

День контрацепції: 25 несподіваних рішень з усього світу

А ця новинка придумана підлітками для підлітків. Три англійських учня  — 13-річний Муаз Наваз і 14-річні Дааньял Алі і Чираг Шах, які відвідують Академію Ісаака Ньютона у східному Лондоні, запропонували концепцію презервативів, що змінюють колір, якщо статевий партнер хворий на венеричні захворювання. Презерватив, який піклується про здоров'я підростаючого покоління, новатори назвали STEYE. 

Як розповіли винахідники, STEYE буде містити антитіла до безлічі ІПСШ. Якщо одна з цих ІПСШ виявиться в геніталіях користувача презерватива або його партнера, антитіла розпізнають антигени і змусять презерватив змінити колір — свій для кожної ІПСШ.

Зеленим презерватив стане від хламідіозу, жовтим — від герпесу, фіолетовим — від ВПЛ, і синім — від сифілісу. Відсутність світіння означає, що ви можете видихнути і повернутися до справи. Звичайно, цей метод визначення того, чи є у вас ІПСШ, не повинен заміняти регулярне тестування, але він, принаймні, може дати вам інформацію про вашого партнера, який, можливо, не в захваті від регулярних тестів на статеві інфекції. STEYE був удостоєний першої премії в категорії "Здоров'я" у фіналі конкурсу TeenTech, спрямованого на популяризацію науки, техніки і технологій у школах. Ідея все ще знаходиться на стадії розробки, але до розробників вже звернувся виробник презервативів, який вважає, що він може втілити їхню ідею у життя.

Кофердам для джентльменів і дам

День контрацепції: 25 несподіваних рішень з усього світу

Контрацептиви потрібні для будь-якого різновиду сексу. Під час фінгерінгу чи орального сексу також можна заразитись ІПСШ. Наприклад, гонореєю, вірусом папіломи людини, гепатитами A та В, рідше — сифілісом і ВІЛ. Багато інфекцій не мають зовнішніх проявів, тож за виглядом геніталій важко сказати, чи здорова людина. Ризик зараження ІПСШ нижче, ніж під час традиційного статевого акту, але він є. Щоб інфекція передалася, потрібні "вхідні ворота": ранка в роті або на статевому органі. Саме такий сумний випадок стався з відомим актором Майклом Дугласом, у якого діагностували рак ротової порожнини, викликаний ВПЛ. 

Для захисту під час петтінгу та орального сексу необхідно використовувати презервативи або латексні серветки — і як запевняють досвідчені користувачі, відчуття від цього зовсім не слабшають. 

Латексні серветки (інша назва — кофердам) добре відомі стоматологам, проте про них мало хто знає як про метод контрацепції. Їх не так уже просто знайти в наших аптеках, але можна замовити в інтернеті. Що робити, якщо чекати поки прийде посилка немає часу? Корисний лайфхак: коли немає спеціальної серветки, можна використати новий розрізаний уздовж презерватив. 

Важливий момент: серветка використовується тільки один раз! Жодних перевертань і перекладань з одного місця на інше. Покористувався — викинув.  

Багаторазові презервативи — це міф

День контрацепції: 25 несподіваних рішень з усього світу

Теж саме стосується і презервативів. Їх не можна використовувати повторно навіть з перевіреним партнером. Не ведіться і на назву "багаторазові презервативи". Те, що продають під їх виглядом, — звичайна насадка на пеніс, яка не захищає ні від небажаної вагітності, ні від захворювань.

"Розумний" презерватив

День контрацепції: 25 несподіваних рішень з усього світу

Не можемо не розповісти вам і про "смарт-презерватив", який винайшли британці, хоча насправді це гаджет у вигляді браслету, який надягається на звичайний презерватив. 

"Розумне" кільце i.Con веде статистику статевого життя за різними параметрами і передає всі дані по Bluetooth на мобільний так, як це роблять фітнес-трекери. Відповідно до опису, виріб здатний реєструвати такі параметри: тривалість, частоту, кількість статевих зв'язків і кількість різних прийнятих поз на тиждень, місяць і рік; кількість і середню швидкість фрикцій під час статевого акту; окружність ерегованого пеніса; температуру і кількість калорій, витрачених під час сексу.

Дані можна зберігати анонімно або ділитися ними з іншими користувачами виробів, а також стежити за їх динамікою і вести статистичний облік. Для підгонки розміру пристрій оснащений спеціальною стрічкою. 

Компанія з виробництва презервативів заявляє, що інноваційний продукт не тільки привнесе додатковий елемент розваги у ліжко, але і допоможе попередити про наявність ІПСШ, а також запобігатиме сповзанню презерватива, що є однією з найчастіших причин незапланованої вагітності.

1
2492

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: