У музеях Італії почали стежити за реакцією відвідувачів біля експонатів
В італійських музеях почали стежити за реакцією відвідувачів, щоб оцінити привабливість експонатів. Система збирає дані про кількість відвідувачів та їх поведінку перед картинами, скульптурами та артефактами.
Про це пише Bloomberg.
У музеях Болоньї застосували нову систему ShareArt. Поруч з експонатами розмістили камери, які відстежують відвідувачів, обчислюючи, як довго і як близько люди розглядають картини, скульптури та артефакти. Після цього система видає "оцінку привабливості".
Для чого це потрібно?
Куратори виставок хочуть зрозуміти, які саме експонати приваблюють більше відвідувачів і на основі цього змінити планування. За задумом керівництва музеїв, це дозволить збільшити число туристів і відшкодувати хоча б частину зі 190 мільйонів євро, які музеї втратили через пандемію.
Систему створила команда з урядового агентства ENEA, яке займається розвитком нових технологій в Італії. ShareArt використовує камери поруч з експонатами, а потім об'єднує і порівнює, як люди поводять поруч з різними картинами, скульптурами і артефактами.
Чи є ефект?
Розробники вже отримали перші результати.
Наприклад, з'ясувалося, що у випадку з картиною Трохима Біго "Святий Себастьян, що допомагає Святій Ірен", відвідувачі фокусувалися не на центрі композиції, а на правій частині обличчя Себастьяна. На думку дослідників, причиною стала гра світла і тіні.
ShareArt також відстежує, як багато відвідувачів зупиняються перед картинами і як довго на них дивляться. Виявилося, що дуже небагато робіт здатні утримувати людей більше п'ятнадцяти секунд. В середньому біля експоната проводять від 4 до 5 секунд.
Система не обмежується аналізом даних про кількість глядачів експозиції. Після зняття обмежень і дозволу ходити без масок ShareArt також зможе аналізувати емоції відвідувачів по міміці на обличчі – це дасть дослідникам ще більше даних для вивчення.