fbpx
Сьогодні
16:25 28 Кві 2024

У національному парку Хмельниччини встановили штучні гніздівлі для комах: як працює це рішення

Фото: наукова співробітниця національного природного парку "Мале Полісся" Наталія Кратасюк.

У Хмельницькій області на території національного природного парку "Мале Полісся" встановили вулики Фабра, які є штучними гніздівлями для комах-запилювачів.

Про це розповіла старша наукова співробітниця національного природного парку "Мале Полісся" Наталія Кратасюк Суспільному Хмельницький, пише Рубрика.

У чому проблема?

У природі всі комахи виконують якусь функцію. На кшталт, сонечок (божих корівок). Вони допомагають у боротьбі з попелицею (тлею), кліщами, білокрилкою, щитовками та іншими шкідниками рослин. Також бджоли, які запилюють дерева.

Є також багато інших захисників саду: мухи-дзюрчалки, чиї личинки паразитують на личинках багатьох шкідників; туруни, які поїдають гусінь, шкідливих метеликів та личинки жуків, златоглазки – вороги попелиці (тлі), кліщів, щитівок та ін., трихограми – активні борці зі шкідливими метеликами тощо.

Якщо міський парк чи приватний сад розташовані у місті або в районах, які людина сильно змінила, де багато заасфальтованих доріг, то комахам виживати складніше. І вони можуть емігрувати в більш безпечні для них місця.

Яке рішення?

Для того щоб комахи не мігрували і залишалися на певній території, у Хмельницькій області у національному природному парку "Мале Полісся" встановили вулики Фабра, які стануть штучними гніздівлями для комах-запилювачів.

Як це працює?

Конструкції у вигляді пучків з порожнистих стебел сухого очерету розмістили у місцях, що є типовим середовищем їхнього життя.

"Працівники парку встановили штучні гніздівлі з метою виконання заходів з охорони й збереження природних комплексів і об'єктів тваринного світу, а саме перетинчастокрилих комах.

Вулики Фабра допомагають компенсувати відсутність місць гніздування і життя. Завдяки їм вдається зберегти й збільшити кількість корисних видів комах", — зазначила Наталія Кратасюк.

парк, комахи, вулики

Фото: наукова співробітниця національного природного парку "Мале Полісся" Наталія Кратасюк.

За її словами, середня довжина штучної гніздівлі — 30 сантиметрів, ширина — 15.

"Вулики Фабра — проста і невелика конструкція, розміри зумовлені зручністю монтування. Стебла порожнистого очерету ми зв'язували у пучки. Щоб захистити гніздівлю від дощу, можна зробити каркас з природного матеріалу, наприклад, шматка кори.

Важливо, щоб діаметр очерету був від двох до десяти міліметрів, аби комаха змогла там жити, робити комірки й відкладати личинки", — розповіла старша наукова співробітниця національного природного парку.

Наталія Кратасюк пояснила, зазвичай у гніздівлі заселяються поодинокі бджолиосмії.

"Вони корисні запилювачі, можуть літати й виконувати своїх функції в похмуру і сиру погоду. Звичайні бджоли в таких умовах не вилітають з вулика", підкреслила вона.

Старша наукова співробітниця зазначила, на території парку розмістили 15 вуликів Фабра.

"Їх встановлювали на відкритих сонячних ділянках поблизу природних лук, де є різнотрав'я, необхідне для комах. Важливо, щоб місце було захищене від протягів", пояснила фахівчиня.

За словами Наталії Кратасюк, працівники парку не вперше встановлюють штучні гніздівлі. Щороку їх замінюють на нові, через крихкість матеріалу конструкції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: