fbpx
Сьогодні
19:59 03 Тра 2024

Кабмін створив групу щодо конфіскації російських активів за кордоном

Фото: Урядовий портал

Кабінет міністрів оновив склад робочої групи, яка займається розробкою механізмів відшкодування та створив робочу підгрупу з питань конфіскації заморожених російських активів за кордоном.

Про це на засідання уряду повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, пише Рубрика.

За його словами, українська влада планує відновлення, залучає до цього партнерів та шукає ресурси.

"Наша незмінна принципова позиція — РФ повинна за все заплатити сповна. Відповідно до оцінки, яку ми зробили зі Світовим банком, потреби на відбудову складають 486 млрд доларів. За час повномасштабної війни ворог зруйнував або пошкодив понад 250 тисяч житлових будівель, до 4 тисяч шкіл, більше тисячі лікарень та багато інших об'єктів", — сказав прем'єр.

Шмигаль зазначив, що президент поставив завдання — зробити так, щоб заморожені на Заході російські активи були спрямовані на користь України.

"Сьогодні робимо важливий крок. Затверджуємо проєкт указу президента, який оновлює склад робочої групи, що займається розробкою механізмів відшкодування. Та створюємо окрему підгрупу, яка безпосередньо працюватиме над питанням конфіскації російських суверенних активів за кордоном", — сказав він.

До складу підгрупи також увійдуть представники міністерств, ОПУ, Верховної Ради, НБУ, українські та іноземні експерти.

"Ми вже зараз дискутуємо з нашими партнерами про конкретні механізми того, як саме Росія має заплатити", — сказав Шмигаль.

Варто зазначити, що західні держави, як відомо, досі обговорюють прийнятні шляхи використання заморожених суверенних активів Росії, вартість яких оцінюється у 300 мільярдів євро.

США пропонують залучити кошти для України шляхом забезпечення кредитів під заставу майбутніх прибутків від заморожених активів. Європейський Союз натомість підтримує обережніший підхід: використання відсотків із заморожених російських активів – приблизно 5 млрд доларів на рік.

Заморожені активи рф

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: