fbpx
Сьогодні
16:56 25 Кві 2024

Президент Франції заявив, що умовою безпеки Європи є те, що росія не виграє війну в Україні

English version here

Фото: EPA/UPG

Умовою європейської безпеки є те, що російська федерація не виграє війну, яку вона веде в Україні.

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон, повідомляє TF1.

"Неодмінною умовою нашої безпеки є те, що Росія не виграє агресивну війну, яку вона веде в Україні. Я повністю приймаю вибір, який я зробив у Парижі 26 лютого, щоб знову ввести стратегічну двозначність", наголосив французький лідер.

Макрон підкреслив, що Україна є необхідною умовою європейської безпеки.

"Чи є в нас якісь межі? Ні. І тому ми маємо бути переконливими, стримувати, бути присутніми і продовжувати зусилля. Тому те, що нам потрібно зробити, і це нова парадигма, – це надійна оборона європейського континенту", зауважив він.

Зі слів французького президента, Європа має наповнити змістом свою надійну оборону, яка є умовою для відновлення загальної системи безпеки.

"Чи означає це, що нам потрібен щит протиракетної оборони? Можливо. Чи потрібно для цього нарощувати наш оборонний потенціал, і якщо так, то який? Безсумнівно. Саме тому найближчими місяцями я запрошу всіх наших партнерів до створення цієї європейської оборонної ініціативи", – додав він.

Що відомо про ініціативи Макрона

Як відомо, 17 лютого президент Франції Емманюель Макрон доручив уряду "зробити заяву перед парламентом" стосовно двосторонньої безпекової угоди, підписаної з Україною 16 лютого, та ситуації в Україні загалом, після чого будуть "дебати й голосування".

Нагадаємо, що Франція запросила союзників України та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга взяти участь у відеоконференції 7 березня. Мета зібрання – продемонструвати "єдиний фронт" і виробити конкретні пропозиції щодо посилення підтримки України.

Також у Європі довго обговорювали резонансну заяву Макрона про можливість відправлення західних військ в Україну. Адже французький лідер на зібраній ним зустрічі країн-партнерів України у Парижі 26 лютого обговорював відправлення своїх військ до України.

Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступили із заявами, що не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали у Білому домі США, Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.

Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне зазначив, що Франція може направити своїх солдатів до України для допомоги з виконанням різних завдань, але поза участю у бойових діях.

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що французькі військові "не будуть помирати в Україні", і доки Україна тримається, їм навряд чи доведеться ризикувати життям, обороняючи якусь із країн НАТО. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: