12:45 08 Кві 2024

Уперше за 10 років жіноча збірна України з гандболу вийшла на чемпіонат Європи

Жіноча збірна України з гандболу вийшла на чемпіонат Європи-2024. У вирішальному матчі відбору українки зіграли внічию зі Словаччиною.

Про це пише Суспільне, передає Рубрика.

"Синьо-жовті" завоювали перепустку на континентальну першість за підсумками матчу заключного туру відбору проти Словаччини. Посіли друге місце у відбірковій групі.

Суперницями України у кваліфікації на Євро-2024 стали:

• Німеччина,
  • Словаччина,
  • Ізраїль.

У перших п'яти турах українки здобули три перемоги — дві над Ізраїлем та одну над Словаччиною, а обох поразок зазнали від німкень.

Німеччина достроково виграла відбіркову групу та вийшла на Євро. Натомість доля другої прямої путівки вирішувалась у матчі останнього туру між Словаччиною та Україною: щоб зберегти друге місце та кваліфікуватись на турнір, підопічним Бориса Чижова було достатньо не програти словачкам з різницею у понад п'ять голів.

Як пройшов матч Словаччина — Україна

• Старт гри минув за рівної боротьби. За рахунку 7:7 Словаччина почала нарощувати перевагу та повела з різницею у п'ять голів — 14:9.
  • До кінця тайму Україна зуміла скоротити відставання до двох м'ячів. На перерву команди пішли за рахунку 15:13 на користь господарок.
  • У другому таймі словачки продовжували втримувати перевагу, однак українки не відпускали суперниць на відстань у понад чотири голи. А ближче до завершення поєдинку навіть зрівняли рахунок.
  • У підсумку фінальна сирена зафіксувала нічию — 25:25. Цей результат влаштував Україну.

Кваліфікація Євро-2024. 6-й тур

Словаччина — Україна 25:25

Україна посіла друге місце у групі та вперше з 2014 року зіграє на жіночому чемпіонаті Європи з гандболу.

Підсумкова турнірна таблиця групи 2

• Німеччина — 12 очок (6 матчів), різниця голів 227:102
  • Україна — 7 (6), 155:174
  • Словаччина — 5 (6), 147:168
  • Ізраїль — 0 (6), 122:207

Фінальна частина жіночого Євро-2024 з гандболу відбудеться від 28 листопада до 15 грудня у трьох країнах:

• Австрії,
  • Угорщині,
  • Швейцарії.

Участь у турнірі візьмуть 24 національні збірні.

Жіноча збірна України з гандболу вперше від 2014 року зіграє на чемпіонаті Європи. Українки була незмінним учасником континентальних турнірів від 1994 до 2014 року. Після цього наша команда пропустила чотири поспіль ЧЄ.

Зазначимо, що найкращии результатом збірної України з гандболу на жіночому Євро залишається "срібло" 2000 року. Тоді у півфіналі "синьо-жовті" обіграли росіянок (28:24), але у фіналі поступилися Угорщині (30:32).

Нагадаємо, 26 березня у фінальному матчі плейоф відбору до Євро-2024 збірна України перемогла команду Ісландії: у польському Вроцлаві на стадіоні "Тарчинський Арена Вроцлав" поєдинок завершився з рахунком 2:1. Збірна України отримала путівку на Євро-2024.

Також повідомлялось, що півзахисник молодіжної збірної України Єгор Ярмолюк від англійського "Брентфорда" був удостоївся персонального короткометражного фільму.

Окрім того, найкращим спортсменом Європи зі стрибків у воду у 2023 році за версією European Aquatics став український стрибун Олексій Середа.