У Польщі дітей українських біженців зобов’яжуть піти до місцевих шкіл
З 1 вересня 2024 року всі українські діти, які вимушені з батьками через війну на сьогодні перебувати у Польщі, будуть зобов'язані піти до місцевих шкіл.
Про це повідомила заступниця міністра національної освіти Польщі Йоанна Муха, пише Polska Agencja Prasowa.
У чому проблема?
Як повідомила польська посадовиця, після міжурядових консультацій з українськими колегами, які відбулися у Варшаві ще 28 березня, стало відомо, що в Польщі 50-60 тисяч українських дітей не охоплені місцевою системою освіти.
Це суттєво менша цифра, ніж до того називали неурядові організації, але досить значуща.
Яке рішення?
Тому з 1 вересня 2024 року всі українські діти, які вимушені з батьками через війну на сьогодні перебувати у Польщі, будуть зобов'язані піти до місцевих шкіл.
Відповідний законопроєкт готує Міністерство освіти Польщі й він вже на завершальному етапі.
Як це працює?
"Українська сторона дуже зацікавлена у тому, щоб обов'язок відвідувати польські школи українськими дітьми був впроваджений. Зі свого боку вони пропонують співпрацю і ми з цієї пропозиції скористаємося. Більша частина цієї програми вже готова, чекаємо на погодження закону і тоді офіційно поінформуємо про деталі", – зазначила Муха.
Попередньо відомо, що для українських дітей запровадять спеціальні уроки української мови.
Для цього працевлаштують вчителів з України – для них запропонують спрощену процедуру нострифікації дипломів.
Також українських дітей навчатимуть європейської інтеграції. У міністерстві освіти вважають, що ці знання їм знадобляться у світлі майбутнього вступу України до Європейського союзу.
Нагадаємо, що випускники, які навчаються в школах Польщі, складатимуть іспит з української мови. Вже є відповідне рішення Міністерства освіти країни.
Як повідомляли, за підсумками 2022 року в Польщі перебувавало 950 тисяч біженців. Влітку в країні, за даними бази PESEL, перебували 1,4 мільйона втікачів від війни. А ще до 1,3 мільйона наших громадян перебували в Польщі до початку повномасштабного вторгнення. Отже, загалом у Польщі зараз живуть 2,3 мільйона українців.
Варто додати, що Інститут поведінкових досліджень при Амерікан Юніверсіті Київ (AЮK) представив на широкий загал результати дослідження на тему: "Шлях додому: хто з українських мігрантів та біженців планує повернутися".