fbpx
Сьогодні
14:50 02 Кві 2024

МОН планує створити "бордингові школи" для учнів з прифронтових регіонів: навіщо це рішення

English version here

На фото: міністр освіти і науки Оксен Лісовий/Фото надане організаторами заходу

Міністерство освіти і науки України має намір забезпечити підвезення дітей з прифронтових територій до "бордингових шкіл" – закладів, де є укриття і може відбуватися позмінне очне навчання. Кожна прифронтова область повинна мати хоча б один заклад бордингового типу.

Про це розповів міністр освіти і науки Оксен Лісовий, передає Рубрика.

У чому проблема?

Як розповів Оксен Лісовий, наразі 900 тисяч українських учнів, здобувають освіту дистанційно, понад 600 тисяч знаходяться в Україні, близько 250 тисяч учнів здобувають освіту за кордоном.

Це суттєво позначається на рівні знань та соціалізації дітей. Така тенденція може призвести до кадрової катастрофи в державі.

"Ми маємо 900 тисяч учнів, які здобувають дистанційно освіту, понад 600 тисяч здобувають її в Україні, близько 250 тисяч учнів здобувають освіту за кордоном, ще 900 тисяч навчаються у змішаному форматі – позмінно, або у змішаних класах. Ключові завдання нашого проєкту "Школа офлайн" – створити всі необхідні умови, щоб якомога більше дітей змогли повернутися в клас. Мета на цей рік – удвічі зменшити кількість дітей, які навчаються виключно офлайн", – сказав Лісовий.

Яке рішення?

Тому в МОН планують забезпечити підвезення дітей з прифронтових територій до "бордингових шкіл" – закладів, де є укриття і може відбуватися позмінне очне навчання.

Як це працює?

Сесії, під час яких діти зможуть жити і навчатись у таких школах, можуть тривати тиждень, два, три або більше.

"Йдеться про виїзні очні сесії для дітей зі шкіл, в яких не можна організувати очне навчання. Дуже важливо знаходити регіони, де є безпечні місця. Це можуть бути санаторії, колишні відпочинкові табори для дітей, заклади профтехосвіти, які можна перепрофілювати під це тимчасове рішення на період війни.

Це мають бути об'єкти освітньої або рекреаційної інфраструктури, які можуть дозволити розмістити дітей в гуртожитку чи пансіонаті, нагодувати, забезпечити навчання і психологічну підтримку", – сказав Лісовий.

"Бордингові школи" допоможуть дітям у тих випадках, коли немає інших рішень для того, щоб повернути їх до очного навчання. МОН уже веде перемовини з донорами для фінансування цього проєкту.

"Можна підвозити дітей, наприклад, із Запоріжжя в Кропивницький, проводити для них там двотижневі сесії позмінно, з їхніми ж педагогічними колективами. Наприклад, школа виїжджає з вчителями, на місці теж працюють вчителі-психологи.

Ми зараз підбираємо базу, щоб інвестувати в неї. Але це питання не дуже швидке. Дай Боже, щоб ми встигли хоча б один такий проєкт реалізувати до вересня", – сказав міністр.

Як писала Рубрика, вісім проєктів повторного використання презентували представникам громад 1 квітня під час події "Шкільні укриття: нові правила розподілення коштів".

Нагадаємо, Рубрика уже повідомляла, що Міністерство відновлення розробило посібник для спорудження укриттів у дитсадках та школахОсоблива увага в практичному Посібнику приділяється заходам щодо забезпечення доступного та безпечного середовища для вихованців та учасників освітнього процесу всіх вікових категорій.

Також повідомлялось, що Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про взаєморозуміння з Житомирською міською радою та представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо створення нових стандартів для укриттів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: